Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   Dr. Sosyolog, İsmail Beşikçi:Başur’da Siyaset   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (11) BÎJI KURDISTAN   Zeynel Abidin Han:Zeradeşt: ''Bajarê ku li dilsozên xwe zulim dike, hildiweşe   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Kutbettin Özer:DOST, DOSTLUK, SİSTEM ve GÜVEN-LİK   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   GÜNCEL ON (10) TANE HABER, YAŞASIN KÜRDİSTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İbrahim Güçlü:ANALÎZEK DI DERBARÊ NETEWEYA KURD Û MEHA ADARÊ DE (1)-   Yavuz Binbay:YENİZELLENDA’DA İKİ CAMİYE YAPILAN BARBAR TERÖRİST SALDIRIYI KINIYO
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

 
Medya


01)PUTİN:S-400 DÜNYANIN EN İYİ SİSTEMİ-26..05.2018
Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Türkiye’nin almayı düşündüğü S-400’e ilişkin yaptığı açıklamada, ”Türkiye, NATO üyesi olarak S-400 sistemleri ile en gelişmiş ve abartmadan söylüyorum sınıfında dünyanın en iyi sistemini almaya karar verdi” dedi.

Putin, “Savaş uçağı temini noktasında Türkiye seçim yapma hakkına sahip. Fiyat ve kalite unsurlarını dikkate alarak ulusal çıkarlarını gözetecektir.

Sayın Erdoğan'a baskı araçlarını kullanarak sonuç elde etmek çok zor. Aksine bu, Erdoğan’ı daha da cesaretlendirecektir" dedi.

“S-400 alımı birçok sorunu beraberinde getirir”

Öte yandan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada "Elbette Türkiye'nin izlediği yol doğru değil.

S-400 almaları, onlarla bizim aramızda ve onlarla NATO arasında birçok sorunu beraberinde taşıyor.

Onlara diplomatik baskı yapıyoruz, bir yandan da alternatif sunuyoruz" demişti.

02) İNGİLTERE'DEN DÜŞÜRÜLEN MALEZYA UÇAĞINA İLİŞKİN AÇIKLAMA-26.05.2018
İngiltere Dışişleri

Bakanı Boris Johnson, "Rus hükümeti şimdi MH17’nin düşürülmesine ilişkin eylemlerinin yanıtını vermelidir." dedi.

İngiltere, Malezya Havayollarına ait MH17 sefer sayılı yolcu uçağının düşürülmesinde, Rusya’ya sorumluluğu kabul etmesi çağrısı yaptı.

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson yazılı açıklama yaparak, Rusya’ya, 10 İngiltere vatandaşının da öldüğü MH17 sefer sayılı uçağın düşürülmesi olayında devlet olarak sorumluluğu kabul etmesi çağrısında bulundu.

Uluslararası Ortak Soruşturma Ekibi’nin (JIT) 2014'te Ukrayna'da düşürülen uçağı vuran füzenin Koersk'ta bulunan Rus askeri birliğine ait 53. Tugay Birliği'nden olduğunu tespit ettiğini hatırlatan Johnson, “Kremlin dokunulmaz olduğuna inanıyor. Rus hükümeti şimdi MH17’nin düşürülmesine ilişkin eylemlerinin yanıtını vermelidir. İngiltere, Avustralya’nın ve Hollanda’nın Rusya Federasyonu'nun devlet olarak sorumluluğu kabul etmesi taleplerine tam destek veriyor ve bu trajedinin kurbanlarına adaleti temin etmek için gösterdikleri çabada onlarla iş birliği yapacak.” ifadelerini kullandı.

Johnson, Rusya’nın geçmişte olduğu gibi MH17 soruşturmasını bilgi kirliliği ile engellemeyi bırakması gerektiğini belirterek, “Rusya, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) soruşturma için her yardım talebini karşılamayı öngören 2166 sayılı kararı çerçevesindeki yükümlülüklerini yerine getirmeli. Tersini yapmak, BM kararını ihlal olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

JIT, 2014'te Ukrayna'da düşürülen Malezya Havayollarına ait MH17 sefer sayılı uçağın Rus ordusuna ait bir füze tarafından vurulduğunu tespit etmiş, füzenin Koersk'ta bulunan Rus askeri birliğine ait 53. Tugay Birliği'nden olduğunu belirtmişti.

Hollanda ve Avustralya, 2014'te Ukrayna'da düşürülen Malezya Havayollarına ait MH17 sefer sayılı uçağın düşürülmesinde Rusya'yı sorumlu tuttuklarını bildirmişti.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yaptığı yazılı açıklama ile Rusya'ya sorumluluğu kabul etmesi çağrısında bulunmuştu.

MH17 sefer sayılı uçak, 17 Temmuz 2014'te 283 yolcu ve 15 kişilik mürettebat ile Amsterdam'dan Kuala Lumpur'a gitmek üzere Ukrayna hava sahasında yol alırken, Ukrayna-Rusya sınırına 40 kilometre mesafede düşürülmüş ve uçaktaki 298 kişi hayatını kaybetmişti.

03) ABD’DEN RUSYA’YA: YOLCU UÇAĞINI SİZ DÜŞÜRDÜNÜZ! -26.05.2018

ABD Dışişleri Bakanlığı, Malezya Havayollarına ait MH17 sefer sayılı yolcu uçağının düşürülmesinde Rusya’ya sorumluluğu kabul etmesi çağrısı yaptı.

Bakanlık Sözcüsü Heather Nauert, Uluslararası Ortak Soruşturma Ekibi'nin (JIT), 2014'te Ukrayna'da düşürülen Malezya Havayollarına ait MH17 sefer sayılı uçağın Rus ordusuna ait bir füze tarafından vurulduğunu tespit etmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Hollanda ve Avustralya'nın düşürülen Malezya uçağında Rusya'nın sorumluluk alması çağrısını "güçlü bir şekilde" desteklediklerini vurgulayan Nauert, "Rusya'nın MH17'yi vurduğunu kabul etmesinin zamanıdır ve yanlış bilgi kampanyasını sona erdirmelidir" dedi.

Nauert ayrıca Rusya'nın çağrılara cevap vermesi gerektiğini belirtti.

"MH17" sefer sayılı uçak, 17 Temmuz 2014'te 283 yolcu ve 15 kişilik mürettebat ile Amsterdam'dan Kuala Lumpur'a gitmek üzere Ukrayna hava sahasında yol alırken Ukrayna-Rusya sınırına 40 kilometre mesafede düşürülmüştü. Uçaktaki 298 kişi hayatını kaybetmişti.

04) Memo Şahin: Rakamlar HDP’nin baraj sorunu yok diyor -26.05.2018

Erdoğan Kürdistan ve Türkiye’yi yangın yerine çevirdi. Toplum kutuplaştırıldı. Hak ve özgürlükler ayaklar altına alındı. Erdoğan ve rejimine yönelik en ufak eleştiri sert bir şekilde karşılık buldu. Zındanlar aydınlarla, gazeteci ve yazarlarla, bilim adamı ve Kürt legal aktivistleri, parlamenter ve belediye başkanlarıyla dolduruldu.

Kürtlere karşı savaş sınırların dışına taşırıldı ve Afrin işgal edildi.

Ekonominin freni patladı. Pazara, çarşıya bomba düştü. Dün, Ocak 2015’te dolar kuru 2,34 TL iken, bugün 5 TL’ye gelip dayandı. Enflasyon çift haneli rakamlarda, yoksulluk, işsizlik ise had safhada. Her dört gençten biri işsiz. Dünün amele pazarında iş arayanlara, bugün milyonlarca diplomalı dahil oldu. TC iflasın eşiğine gelip dayandı.

Bunu gören Erdoğan, hegamonyasını bir dönem daha sürdürebilmek için baskın seçim kararı aldı. Ancak yağmurdan kaçayım derken kasırgaya yakalandı. Erdoğan’ın A ve diğer tüm planları hegemonyasını, sultasını devam etme üzerine kurulu. Hava oldukça ağır ve yeni provakasyonlara gebe. Erdoğan iktidarda kalmak için tüm yolları deneyecek. İşte tam da bu noktada CHP ve diğer muhalif partilere görev düşüyor. 24 Haziran seçim sonuçlarına mahkeme koridorlarıyla Yüksek Seçim Kurulu yerine sokakta sahip çıkmak gerekecek. Olup olmayacağını ise yaşayıp göreceğiz.

Gelelim seçimlere. Erdoğan, ilk turda seçilemeyecek. Partisi AKP ise salt çoğunluğa erişemeyecek. Bunu sağlamaya MHP’nin desteği de kafi gelmeyecek. Tersi bir sonuç çıkarsa, bunu kedi ve trafoları denetlemekle yükümlü Kılıçdaroğlu’na sormak gerekecek.

24 Haziran seçimlerinde 59 milyon 391 bin 328 seçmen oy kullanabilecek. Bunun 56 milyon 342 bini Kürdistan ve Türkiye’de, 3 milyon 49 bini ise sınırdışında, Avrupa ve diğer kıtalarda.

Son seçimlere katılım oranını yaklaşık %85 oranında. Bu rakamı temel aldığımızda, 24 Haziran seçimlerinde yaklaşık 50 milyon seçmen oy kullanacak. Bu rakamın yüzde biri ise 500.000 oy demek.

HDP 7 Haziran 2015’te 6 milyon oy alarak yüzde 13’lük bir bant yakalamış, barajın hükmünü dama atmış, 90 yıllık tüm setleri işlevsiz kılmıştı. Bu seçimde yüzde 13‘lük oy oranı 6,5 milyon seçmene tekabül ediyor. Peki bu oran ve daha da yukarısı tutturulamaz mı?

Hava ve iklim en başta HDP ve sonra da diğer muhaliflerden yana. Erdoğan içerde ve dışarda yalnız adam. Evinin içi ise dağınık mı, dağınık. Bu hava ve böylesi bir iklimde seçimlere asılan, başarırım diyen ve 24 Haziran akşamı ve sonrasında direngenlik gösteren başarır!

En başında buna kilitlenmek, baraja takılmamak, hatta bunun lafını dahi etmemek gerek!

Tamam. HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı içerde ve tutuklu. Bu Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Türkiye’nin ayıbı. Buna tutuklu vekillerle, belediye başkanları ve onbini aşkın legal kadroyu da eklemek gerekir.

Adaylar konusunda fazlaca bilgi sahibi değilim. Bu belki de benim eksiğim. Kürt mahallesinde ağırlığı olan, bu mahalleye gölgesiyle ferahlık getiren adayların bir kısmı farklı nedenlerle listede yok. Olsalardı iyi olurdu, kendileriyle birlikte bir-iki kişiyi daha parlamentoya taşıyabilir, seçmenlere güven verebilirlerdi.

Tek tek kentlere baktığımızda ise adayların bir kısmının aday olarak gösterildikleri kentlere oldukça yabancı olduklarını görürüz. Hatta bazıları o kentleri haritada bulmakta dahi güçlük çeker konumda. Bu, olmalı mı? Bana göre bazı istisnalar dışında hayır. 7 Haziran’da da benzer bir durum yaşandı. Tamam, bir geçiş dönemi yaşanıyor. Ama artık, „ceketimi asar, seçtiririm“ döneminin sonuna gelindiğinin de görülmesi gerekir.

Adayların bir kısmı hoşumuza gitmiyor diye yelkenleri indirmek yurtsever insanların işi olmamalı. Bir eşikte bulunuyoruz. Ya el birliği ederek Erdoğan’ı alaşağı edecek ya da bir dönem daha onun sultası altında kıvranıp duracağız!

Yeniden dönelim rakamların diline. HDP’nin 7 Haziran’daki seçmeninin bir kısmı kırgın da olsa tercihini büyük ölçüde yine HDP’den yana yapacaktır. Buna son iki yıldır yaşananlardan dolayı, Kuzey Kürdistan’da yerlebir edilen 10 kenten, kayyım atanan 94 Kürt belediyesinden, tutuklanan 68 Belediye başkanından, vekilliği düşürülen 11 Parlamenter ve zındana atılan Demirtaş dahil 9 vekil ve 10.000’i aşkın Kürt aktivistinden, Güney Kürdistan’daki referanduma ilişkin AKP ve Erdoğan’ın takındığı düşmanca tutumdan, Afrin’in islamcı çakallarla istila ve işgal edilmesi ve Kürtlerin sürülmesi ve yerlerine cihadcıların yerleştirilmesinden dolayı kabaran Kürt öfkesini de eklemek gerekir. Erdoğan Kürtlerin, nerede olursa olsun, ister Kuzey, ister Güney veya Rojava yakasındaki tüm kazanımlarına düşman olduğunu açık bir şekilde gösterdi. Örneğin bu öfkeden dolayıdır ki Hüda-Par bile AKP’den yana tercihte bulunamıyor, kendi adaylarıyla seçime giriyor.

TC’nin işgali altındaki Kürdistan parçasında Kürtlerin nufüs oranı % 25’lerin üzerindedir. Yine de biz resmi verileri baz alalım ve Kürtlerin oy oranını % 20 ile sınırlayalım. Bunun sandık başına giden seçmen olarak karşılığı, bugünkü seçimlerde en az 10 milyon oydur.

Bu 10 milyonluk oyun yaklaşık 4 ile 4,5 milyonu AKP’ye gidiyor ve Türkiye baz olarak alındığında AKP, oyunun % 9 cıvarını Kürt seçmenden alıyordu. (7 Haziran’da AKP Kürdistan’da 2,4 milyon (% 34), CHP 462.000, MHP 604.000 oy elde etti.)

HDP 7 Haziran seçimlerinde Kürdistan’da 3,2 milyon (% 54,5), Türkiye metropollerine yayılmış Kürtlerden ise 2,7 milyon (% 45,5) oy aldı. Dış oylarla birlikte bu rakam 6 milyonu aştı. (Bu rakama HDP’ye oy vermiş az sayıdaki Türk demokrat ve solcuların oyları da dahil.)

2,4 milyonluk AKP’ye giden Kürdistan’daki bu Kürt oyunun belli bir kesimi yukarda kısaca değindiğimiz nedenlerden ötürü 24 Haziran’da HDP’ye yönelim gösterecektir.

HDP 7 Haziran seçimlerinde Türkiye metropollerinde yaşayan 9 milyon Kürt nüfustan 2,7 milyon oy aldı. (Kaldı ki bunların tümü seçmen ve yetişkin değil.)

Bunu açtığımızda ise şöylesi bir tablo ile karşılaşıyoruz: İstanbul’da yaşayan 4 milyon Kürt’ten 1 milyonunun (% 25), Mersin’deki 450.000 Kürdün 184.000’inin (% 40), Adana’daki 555.000 Kürdün 177.000’inin (% 32), İzmir’deki 1 milyon Kürdün 273.000‘inin (% 28) oyunu aldı HDP.

Diğer kimi illerde yaşayan Kürt seçmenin HDP tercihi ise şöyle: Kocaeli’de % 22, Yalova’da % 25, Bursa’da % 20, Tekirdağ’da % 25, Aydın’da % 45, Antalya’da % 30, Manisa’da % 40, Muğla’da % 40, Hatay’da % 52, Konya’da % 60, Trabzon’da % 40, Samsun’da % 50 düzeyinde.

Türkiye metropollerinde yaşayan 9 milyon Kürt nüfusün tümü seçmen değil. Yetişkin olmayan nüfus çıkarıldığında HDP’nin 7 Haziran’da küçümsenmeyecek bir oran yakaladığı görülecektir.

Türk Alevi kardeşlerimiz son seçimlerde beklenen performansı ne yazık ki göstermedi. Bu seçimlerde de listelerin açıklandığı güne kadar rölantide ve atıl kalındı. Umarız bu seçimlerde birkaç günlüğüne de olsa Sivas ve Tokat’a bir zahmet uğrar, binlerce oy demeyelim ama, birkaç oy HDP hanesine kazandırabilirler!

Hava müsait. HDP Kürdistan’da AKP’nin aldığı 2,4 milyonluk oyun en az yarısını bu seçimlerde kendi hanesine kazanabilir. Türkiye metropollerinden elde ettiği 2,7 milyon oyu daha da yukarılara çekebilir. Olmaz mı, olur. CHP’nin solu, Alevileri ve Kürtleri dışlayan listesine bakıldığında, bunun olabilirliği daha iyi anlaşılabilir.

7 Haziran 2015’te AKP’yi salt çoğunluktan eden HDP, daha şimdiden Erdoğan’ın eteğini tutuşturmuş durumda. Saray ve avanelerine bakınca bu durum daha da net bir şekilde görülebilir. Yeter ki „dün titrettik, bugün al aşağı edeceğiz“ diyelim ve asılalım!

(Bu makaleyi hazırlarken Halil Bayhan’ın Birkim Dergisi’nde yayınlanan „7 Haziran Seçimleri: HDP ve Kürtlerin Dönüşümü“ adlı değerlendirmesine rastladım. Benim için ufuk açıcı oldu. İsteyen aşağıdaki adresten ulaşıp okuyabilir:http://www.birikimdergisi.com/guncel-yazilar/1229/7-haziran-secimleri-hdp-ve-kurtlerin-donusumu#.WwAiVUxuI2w)

23.5.2018 (msahin1@web.de )

05) Veto edilenler yerine HDP’den yeni adaylar -26.05.2018

Yüksek Seçim Kurulu, HDP listesinde yer alan bazı milletvekili adaylarının dosyasını veto etti

YSK'nın HDP milletvekili aday listesinde veto ettiği bazı adaylar yerine yeni adaylar gösterildi. İdris Baluken yerine Mehmet Rüştü Tiryaki, Turgut Öker yerine ise Zeynel Özen aday olarak gösterildi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Halkların Demokratik Partisi (HDP) listesinde yer alan bazı milletvekili adaylarının dosyasını veto etti. HDP, veto edilen kişiler yerine yeni adaylar gösterdi.

Adaylığı açıklandıktan sonra 9 yıl 2 aylık hapis cezası onaylanan Batman birinci sıra milletvekili adayı İdris Baluken'in yerine HDP'nin YSK üyesi Mehmet Rüştü Tiryaki gösterildi.

"Erdoğan'a hakaret"ten aldığı ceza gerekçe gösterilerek başvurusu YSK tarafından kabul edilmeyen İstanbul 3. Bölge birinci sıra adayı Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Onursal Başkanı Turgut Öker'in yerine Zeynel Özen aday gösterildi.

Memnu hakların iadesi gerekçesiyle adaylığı veto edilen Şırnak birinci sıra milletvekili adayı Abdullah Güngen'in yerine Hasan Özgüneş aday gösterildi. Yine kenttin milletvekili olan Leyla Birlik'in yerine dördüncü sıradaki Nuran İmir ikinci sıraya alındı, Serdar Küni dördüncü sırada aday gösterilen yeni isim oldu.

Bursa 1. Bölge'den aday gösterilen Yüksek Akgün de veto edildiği için yerine Adnan Şahin gösterildi.

Antep'te ikinci sıradan gösterilen KESK emekçisi Bedriye Yorgun'un da veto edilmesi nedeniyle yerine Berivan Özpolat Şimşek aday gösterildi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun Resmi Gazete'de bugün yayımlanan geçici aday listesinde de söz konusu değişiklikler yer aldı.

06) Demirtaş'tan Perinçek'e: "Seçimi kazanırsan HDP'i biz kapatacağız" -26.05.2018

HDP'nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde HDP'yi kapatacağını söyleyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e yanıt verdi:

"Ben seçilirsem Vatan Partisi'ni kapattırmayacağım.

Ayrıca siz kazanırsanız söz veriyorum, HDP'yi biz kendimiz kapatacağız."

HDP Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş Twitter hesabından yaptığı açıklamada, seçimdeki rakiplerine seslendi.

Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu’na “hakkımdaki çağrılarınızı önemli ve değerli buluyorum” diyen Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dün açıkladığı seçim beyannamesinde yer alan adaletle ilgili vaatleri hatırlatarak, ” En sevdiğiniz rakibinizin cezaevinden seçim çalışması yürütmek zorunda kalmasına dair görüşlerinizi de duymak isterdim” dedi.

Demirtaş, seçim kampanyasında 'HDP'nin kapatılmasını' öne çıkaran Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek'e ise, "Ben seçilirsem Vatan Partisi'ni kapattırmayacağım. Partiniz dahil, bütün partilerin hazineden adil bir yardım almasını sağlayacağım. Ayrıca siz kazanırsanız söz veriyorum, HDP'yi biz kendimiz kapatacağız" ifadeleriyle seslendi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek 100 bin imzayı toplamasının ardından vaadleri arasında HDP'yi kapatmayı da sıralamıştı.

07) Ankara: Menbiç konusunda yol haritası belirlendi -26.05.2018

Türkiye ile ABD arasında Suriye için kurulan çalışma grubunun ikinci toplantısı bugün Ankara'da yapıldı.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD'li mevkidaşı Mike Pompeo, 4 Haziran'da ABD'de bir araya gelecek.

Dışişleri Bakanlığının Ankara'daki toplantının ardından yaptığı yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Suriye konulu Türkiye-ABD Çalışma Grubu, Suriye ve her iki tarafı ilgilendiren diğer işbirliği konularında sürmekte olan görüşmelere devam etmek amacıyla bugün Ankara'da toplanmıştır.

Taraflar, Münbiç'te güvenlik ve istikrarın sağlanması hususunda yürütecekleri işbirliği için bir Yol Haritasının ana hatlarını belirlemiştir.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Dışişleri Bakanı Pompeo Çalışma Grubu'nun tavsiyelerini değerlendirmek üzere 4 Haziran'da biraraya gelecektir."

08) Eşinden dayak yiyen adam polise sığındı -26.05.2018
EH, DEVİR DEĞİŞTİ. ERKEKLERE OH OLDU YESİNLER DAYAKLARI. İŞTE KADIN HAKLARI DEDİN Mİ, ERKEKLER BUNDAN SONRA KADINLARDAN DAYAK YESİNLERR, YEMELİ.

İstanbul'da bir kafede garson olarak çalışan 35 yaşındaki Sinan Kılıç, eşinden ve kaynanasından şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanmaya karar verdi.

Çocuklarını görmek için polis eşliğinde evine giden baba Sinan Kılıç, burada polisin gözü önünde eşinden ve kaynanasından yine dayak yedi.

İstanbul Gaziosmanpaşa'da yaşayan 35 yaşındaki Sinan Kılıç, 10 yıl önce eşiyle severek evlendi. Çiftin 2 çocuğu oldu ancak eşinin ailesi ilişkilerine müdahale etmeye başladı.

Sinan Kılıç'ın iddiasına göre, hem eşinden hem de kayınvalidesinden şiddet gördü. Bu yüzden boşanma kararı aldı ancak çocuklarını görmek istediği her an dayak yemeye devam etti.

Sinan Kılıç aldığı tehditler ve şiddet yüzünden hem eşinden hem de kayınvalidesinden şikayetçi oldu.

Savcılığa giden Sinan Kılıç'a polis koruması verildi. Eşi hakkında uzaklaştırma kararı çıkarıldı. (Ajanslar)

09) Doğu Perinçek: Kürt sorunu silahla çözülür -26.05.2018

Vatan Partisi Genel Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Kürt sorunu silahla çözülür” dedi.

Cumhuriyet gazetesine konuşan Vatan Patisi’nin cumhurbaşkanı adayı Perincek, 24 Haziran seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Kürt sorunuyla ilgili nasıl çözüm önereceksiniz?” sorusuna Perincek, şu yanıtı verdi:

“Kürt sorunu silahla çözülür. Üç ay içinde Kandil’e beyaz bayrak çektireceğiz. Çünkü İran ile işbirliği yapacağız. İran dostluğu PKK ve YPG’yi bitirmek konusunda çok önemli.

1990 sonrası Kürtçe’nin toplum hayatında serbestçe kullanılması vs. demokratik haklar kazandı. Bu artık Amerika sorunu oldu. Birinci madde silah. İkinci madde Kürt halkını kazanmak. Üçüncüsü de bölgesel işbirliği.”

“Tayyip Erdoğan kaybedecek” diyen Perincek, “Sistem bitti. Kemal Derviş sistemi diyelim. Onun sonuna geldik. Tayyip Erdoğan, bunun en gaddar uygulayıcısıydı. Kemal Derviş sistemiyle birlikte Tayyip Erdoğan yönetimi de son bulmuş durumda. Çözümsüzler. Yüzde 50’yi aşma şanslarını görmüyorum” diye konuştu.

10) Erdoğan'dan Sadr'a tebrik -26.05.2018

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 Mayıs’taki seçimlerde 54 sandalye alan Sairun Hareketi lideri Mukteda Es-Sadr'ı arayarak, tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu akşam gerçekleşen telefon görüşmesinde Erdoğan, 12 Mayıs’ta yapılan seçimlerin sonuçlarının tüm Iraklılar için hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Erdoğan, “Türkiye’nin Irak’ın birlik ve beraberliğine büyük önem verdiğini” belirttiği telefon görüşmesinde, Irak’ta seçimleri müteakiben hükümetin kurulmasında da Mukteda es-Sadr’a başarılar diledi.

Erdoğan, Iraklı Türkmenlerin Kerkük’teki seçimlerde bazı “usulsüzlüklerin” meydana geldiğini ve bunun da kendilerini mağdur ettiğinden bahsettiklerine değinerek, Sadr’dan söz konusu “usulsüzlüklerin tespiti ve düzeltilmesi için gerekli desteği vermesini” istedi.

Sadr da, Irak’ta Türkmenler dahil tüm kesimlerin haklarının korunacağını ifade etti.

Erdoğan ve Sadr, görüşme vesilesiyle, Türkiye-Irak arasındaki ilişkileri daha da geliştirme konusundaki kararlılıklarını da vurguladı.

https://www.youtube.com/watch?v=oURdiMgLEFU&feature=youtu.be

Kurdistana Bakur
http://www.kurdistana-bakur.com/index.php

-

.

…

FOTO / KAYNAK: ŞENGÜL ÖZER'DEN

VARTO / GIMGIM DEYİP GEÇMEYİN (GÜZEL GIMGIM'IM)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN


01)-26..05.2018

02) -26.05.2018

AFRİN - VİDEO / https://www.youtube.com/watch?v=fWynQmT0wUk
https://www.youtube.com/watch?v=6oJwuVLKjAM
OSMAN ÖCALAN. VIDEO / https://www.youtube.com/watch?v=FCsYHbREbTs
Erzurum Müftüsü Afrin İçin istifa etti / https://www.youtube.com/watch?v=uc1hOeR1bqI
Am 30.01.2018 veröffentlicht
erzurum müftüsü afrine yapılan saldırıdan dolayı görevinden istifa etti

Ek.Tarihi Sat May 26, 2018 10:00 am Gön: Oezer

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu değiliz.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Medya
· Haber gönderen Oezer


En çok okunan haber: Medya:


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution