Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İbrahîm Güçlü:Analîzek di derbarê neteweya kurd û meha Adarê de (2)   KOMKAR BERLIN / PRESSEERKLÄRUNG:NEWROZ 2019 – Für ein menschenwürdiges Leben in   Dr. Sosyolog, İsmail Beşikçi:Başur’da Siyaset   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (11) BÎJI KURDISTAN   Zeynel Abidin Han:Zeradeşt: ''Bajarê ku li dilsozên xwe zulim dike, hildiweşe   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Kutbettin Özer:DOST, DOSTLUK, SİSTEM ve GÜVEN-LİK   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   GÜNCEL ON (10) TANE HABER, YAŞASIN KÜRDİSTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

 
Medya


01)KDP:Kerkük’te hiçbir partiyi desteklemeyeceğiz -25..05.2018
Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Kerkük Teşkilatı Sorumlusu Muhammed Hurşid, Kerkük’te hiçbir partiyi desteklemeyeceklerini söyledi.

Rûdaw’a konuşan Hurşid, KDP’nin Kerkük’te İslami Birlik Partisi’ni (Yekgırtu) destekleyeceğine ilişkin olarak, şunları söyledi:

“Bu konuda hiçbir talepte bulunulmadı. KDP ve taraftarları, kendi partileri dışında hiçbir partiye oy vermez. KDP’liler sadece KDP’ye oy verir. Kerkük’te seçimleri boykot ediyoruz. Hiçbir listeye oy vermeyeceğiz.”

Kerkük’te Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ya da diğer partileri oy vermeye “layık görmediklerini” belirten Hurşid, şöyle konuştu:

“Herkes bilsin ki KYB dahil bütün Kürdistani listeler ve diğer listeler onları desteklememiz için bizimle iletişime geçtiler. Ama biz merkezimizin aldığı boykot kararında ısrarlıyız.

KDP taraftarları seçimleri boykot ile 16 Ekim’de ihanet ederek Kerkük’ün durumunu kötüleştirenlere açık bir mesaj verecek. Kerküklü Kürtler çok açık bir şekilde biliyor ki Kürtler için özgür bir seçim propagandası yok.

Kerkük’te Kürtlerin Kürdistan bayrağının dalgalandırılması yasaklanmış. Kürtler sadece kapalı alanlarda küçük bayraklar dalgalandırabiliyorlar. Ama Arap ve Türkmenler serbest bir şekilde bayraklarını dalgalandırabiliyorlar.”

KDP’nin Kürdistan Bölgesi’nin “onurunu koruduğunu” vurgulayan Hurşid, KDP’nin Kerkük’teki Kürtlerin “umudu” olduğunu söyledi.

Hurşid ayrıca, en iyi çözümün bütün Kürdistani partilerin seçimi boykot etmesi olduğunu ifade etti.

02) HAK-PAR: BAĞIMSIZ ADAYLARLA KATILACAĞIZ -25.05.2018
HAK-PAR'lı adaylar, 5 kentte bağımsız adaylarla seçime katılıyor.

Partilerin milletvekili listeleri tek tek YSK'ya ulaşırken bağımsız adaylık işleri de tamamlandı. HAK-PAR'dan yapılan açıklamada partinin bağımsız milletvekili adayları adaylık işlemlerinin tamamlandığı belirtildi. HAK-PAR'dan edinilen bilgilere göre, şu ana kadar 5 ilde bağımsız aday gösterildi

.Adayların ve aday oldukları iller ise söyle: Diyarbakır Adayı: Refik Karakoç, Van Adayı: Abdulmenaf Kıran, Dersim Adayı: Hüseyin Özdemir, Ağrı Adayı: Fehmi Atmaca, Mardin Adayı: Süleyman Kart.

HAK-PAR'dan yapılan açıklamanın ilgili bölümü şöyle:

"Seçimleri önemseyen ve bu zemini Kürt halkının temel taleplerinin öne çıkarılması, demokratikleşme kanallarının açılması, Kürt sorununun barışçıl, demokratik çözümüne zemin yaratılması amacıyla değerlendirecek olan HAK-PAR hiçbir partiye eklemlenmeden; Milletvekilliği için mali imkanlarımız dahilinde tüm seçim çevrelerinde birer bağımsız adayla seçimlere girecek; ayrıca milletvekilliği seçiminde bizim dışımızda yurtsevere demokrat bağımsız adayların bulunması halinde onlarla da dayanışma içinde olacak ve destekleyecektir.

03) ABD’den peşmergeye 290 milyon dolar -25.05.2018
ABD'den peşmergeye 290 milyon dolar destek

ABD Temsilciler Meclisi, peşmergeye 290 milyon yardım verilmesini de içeren Ulusal Savunma Yasa Tasarısı’nı onayladı.

ABD Temsilciler Meclisi, Ulusal Savunma Yetkilendirme yasası olarak bilinen ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) bütçesine ilişkin dün Peşmerge Güçleri’ne 2019 yılında 290 milyon dolar yardım verilmesini de içeren tasarıyı onayladı.

Tasarıda, peşmergeye yardım verilmesini öngören aşağıdaki maddeler yer aldı:

“-Peşmerge Güçleri, IŞİD’ın tamamen ortadan kaldırılması ve yenilgiye uğratılmasında ABD’ye önemli bir destek sundu ve sunmaya devam ediyor.

- Irak toplumunda, istikrar ile toleransın korunması, bütün inanç, mezhep ve etnik grupların yer alabilmesi için IŞİD’in tamamen ortadan kaldırılması büyük bir önem taşıyor.

-Irak merkezi hükümeti ile birlikte IŞİD’e karşı yapılan operasyonların desteklenmesi ve Peşmerge Güçleri’nin Irak, ABD ve Uluslararası Koalisyonda yer alan diğer güvenlik güçlerine etkili bir destek vermesi için ABD’nin Peşmerge Güçleri’ne 290 milyon dolar bütçe ayırması gerekir. Kazanımların korunması ve Bölgenin IŞİD ve destekçilerinden korunması amacıyla yardımlar sürdürülmeli.”

Tasarıda ayrıca, Irak merkezi hükümet güçlerine de 560 milyon dolar bütçe ayrıldı.

Söz konusu tasarı, onaylanmak üzere önümüzdeki bir kaç hafta içinde ABD Senatosu’nda sunulacak.

Temsilciler Meclisi’nde onaylanan tasarı, 2019 mali yılı için Pentagon'a 639,5 milyar doları temel bütçe, 69 milyar doları Denizaşırı Muhtemel Operasyonlar, 700 milyon doları da savunma amaçlı olmayan programlar için olmak üzere toplam 709,2 milyar dolar harcama yetkisi veriyor.

ABD, 2018 yılında da Peşmerge Güçleri’ne 364 milyon dolar yardımda bulunmuştu.

04) KERKÜK- IŞİD’e operasyon -25.05.2018

Kerkük’te IŞİD’e karşı düzenlenen operasyonda 4 örgüt mensubu öldürüldü .

Kerkük Polis Müdürlüğü Basın Sorumlusu Afrasyav Kamil tarafından yapılan açıklamada, ihbar üzerine kentin güneyindeki Dakuk ilçesi yakınında operasyon düzenlediklerini söyledi.

Afrasyav Kamil, “Düzenlenen operasyonda 4 IŞİD’li infaz edildi” dedi.

Operasyonda Haftagar, Semmaka, Telgasba ve Geyda köyleri arasındaki yolların trafiğe kapatıldığını belirten Kamil, operasyonun havadan desteklendiğini söyledi.

IŞİD mensuplarının Dakuk ve Havice ilçesi çevresinde gizlendiklerine kaydeden Kamil, konuşmasına şunları ekledi:

“Bölgede örgüte ait hücre evlerinde ve kırsal kesimlerde saklanan IŞİD mensuplarına önümüzdeki günlerde operasyon başlatılacak. Zaman zaman meydana gelen güvenlik ihlallerinin önüne geçmek için başlatılacak operasyona, Irak güvenlik güçlerinin yanı sıra hava desteği de olacak.”

05) Afrin’de ÖSO grupları çatıştı!-25.05.2018

Batı Kürdistan’ın (Rojava) Afrin kentinde Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı iki grup arasında çatışma çıktığı bildirildi .

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, ÖSO içindeki bir Kürt grup ile çoğunluğunu Deyr ez Zor’dan kişilerin oluşturduğu Ahrar El Şark isimli grup arasında çatışma yaşandığını açıkladı.

Açıklamada, iki gruptan da yaralananların olduğu belirtildi ancak sayı verilmedi.

İki grubun, Türkiye polis gücü tarafından yatıştırıldığı kaydedildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), ÖSO ile birlikte 20 Ocak’ta Afrin bölgesine “Zeytin Dalı” adı altında operasyon başlatmıştı. 18 Mart’ta da Afrin kent merkezine girilmişti.

ÖSO grupları, Afrin’i ele geçirdikten sonra yağmaya olaylarına başlamıştı. Yağma olayları yüzünden ÖSO grupları arasında çatışmalar yaşanmıştı.

Operasyon sırasında 200 binin üzerinde Afrinli, kenti terkederek diğer bölgelere göç etmişti.

Bu ayın ortasında kadar, çeşitli bölgelerden getirilen Araplar’ın Afrin ve çevresine yerleştirildiği medyaya yansıdı.

06) İnce: Kürt sorununun çözümü parlamentoda -25.05.2018
Muharrem İnce

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Kürt sorunun çözümü parlamentoda olacaktır. Bir televizyon kanalını bunun tartışılması için tahsis edebiliriz. Yıllarca bu konuyu konuşabiliriz” dedi.

CNN Türk’e konuşan Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci turunda seçileceğini belirterek, cumhurbaşkanı olması halinde hemen parlamenter sisteme geri dönüşün mümkün olmayacağını, bunun için öncelikle onarım sürecinin işlemesi gerektiğini dile getirdi.

İnce, mecliste gerçekleştirilen dokunulmazlık oylamasında partisi ile farklı görüşte olduğunu söyleyerek, “Dokunulmazlıklar kaldırılmasıydı 2016'daki referandumda Selahattin Demirtaş hapiste olmazdı, referandum da geçmezdi” diye konuştu.

Kürt sorunun şimdiye kadar siyasetçiler tarafından samimiyetle çözülmeye çalışılmadığını belirten İnce, ifadelerine şunları ekledi:

“Bir, çocuklarımıza önce resmi dili Türkçe'yi öğreteceğiz. İki sonra da evinde ne konuşuyorsa anadilini de öğreteceğiz. Üç uluslararası bir dil öğreteceğiz.

81 milyona beraber mi yaşamak istediklerini, ayrı mı yaşamak istediklerini soracağız. TRT benim cumhurbaşkanlığımda benim borazanım olmayacak. TRT ekranlarında bu soru tartışılacak.

Kürt sorunun çözümü parlamentoda olacaktır. Bir televizyon kanalını bunun tartışılması için tahsis edebiliriz. Yıllarca bu konuyu konuşabiliriz.”

Cumhurbaşkanı olursa OHAL'i yemin eder etmez kaldıracağını belirten İnce, konuşmasında şunlara yer verdi:

“24 Haziran'da seçildim, 25'inde parlamenter sisteme dönecek miyiz; hayır dönmeyeceğiz. Nasıl dönelim? Önce onarımı yapmak zorundayız.

İki yıl içinde şeffaf bir devlet yapısı, bağımsız mahkemeleri, verdiğimiz vaatleri yapmalıyız. Mesela OHAL'i hemen bir günde kaldırmamız lazım. Yemini eder etmez bunu yapmamız lazım. Bütün bu onarımı sağladıktan sonra neden olmasın.

Türkiye'nin genel affa değil, hukuk sisteminin düzelmesine ihtiyacı var.

16 yıl memleketi yöneten bir adamın 'Ben ekonomiyi düzelteceğim.' demesi ayıptır. İnsan utanır biraz. Ne zaman düzelteceksin? 16 yıldır niye yapmadın?

Türkiye'yi hukuk devleti yaptığımızda, yabancı yatırımcı güle oynaya gelecek, Türkiye'ye güven duyacak. Emin olun, bir günde dövizin düşeceğine inanıyorum. Türkiye güven duyulan, kurallar ülkesi olacak. Para güvenli bir liman ister, sermaye, mülkiyet hakkına saygı ister. Para güvenirse, size gelir. Polisiye tedbirlerle ekonomi olmaz, zorlamayla olmaz. Polisiye tedbirlerle, 'Faizi indirin' derseniz size gelirler mi? Talimatla faiz inmez. Tam tersine özgürlükleri çoğaltarak, demokrasinin standardını yükselterek, mahkemelerimizi saygın hale getirerek, uluslararası alanda saygın bir devlet olarak olur.”

Erdoğan'ın polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerini 3 bin 600'e çıkarmayı vaat ettiğine değinen İnce, Kasım 2017'de CHP milletvekillerinin, bunu önerge olarak sunduğunu ancak önergenin, AK Parti milletvekillerinin oylarıyla reddedildiğini hatırlattı.

Gülen'in darbe girişiminden neden bir yıl sonra ABD'den istendiğini sorgulayan İnce, eskiden Gülen cemaatine destek veren 5 kişinin AK Parti milletvekili adayı listesinde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Sadece ABD ve İngiltere'de suçluların iadesi konusunda daha zorlaştırılmış maddeler var. Türkiye, bu zor koşulları yerine getirmeden istemiş. Usulüne uygun bir şekilde isteyeceksiniz. Ben önümüzdeki günlerde 2 arkadaşımızı Adalet Bakanlığı'na göndereceğim.”

07) İşte Efrin’de kaçırılan ve katledilenlerin listesi -25.05.2018

İşgalci Türk devletinin kaçırıp işkence ettiği veya öldürdüğü 72 kişinin kimlik bilgileri belirlendi.

İşgalci Türk devleti ve ona bağlı çeteler, Efrîn halkına yönelik kaçırma, katletme uygulamaları devam ediyor.

ANHA'nın hazırladığı listeye göre, kaçırılan veya katledilen 72 kişinin kimlik bilgileri şöyle: < Remzî Cemîl Cimo /b>* Çeteler tarafından kaçırıldı ve bırakılması için ailesinden 4 milyon fidye istendi. Gorzîle / Şerawa Sibhî Hesen Nasir * Êzidî olan Nasir, MİT tarafından kaçırıldı. Qîbar / Efrîn < Seyid Umerîko /b>* Çeteler tarafından evinden kaçırıldı. Şerqî Mahallesi / Efrîn Xedîca * Yaşadığı köyünde çeteler tarafından kaçırıldı. Meydan Ikbis / Reco Mesûd Qasim * Bir ay önce kaçırıldı. Meşale / Şera Reşîd Mustefa * Bir ay önce çeteler tarafından kaçırıldı. Meşale / Şera Berzan Reşêd Mustefa * Bir ay önce çeteler tarafından kaçırıldı. Kaxira /Mebata 16 yaşında Ebdulreman Hesen Misto * Efrin’e dönerken çeteler tarafından kaçırıldı. Hecîko/ Raco 24 yaşında Hukmet Reşêd Remedan * Türk devletine bağlı Çeteler işkence etti ve kaçırdı. Êndara / Şêrawa Reşîd Ehmed Xalid * Türk hapishanelerinde tutuluyor. Êndara / Şêrawa Ehmed Reşîd Xalid * Türk devletine bağlı çeteler tarafından kaçırıldı ve 3 Bin Dolar fidye istedi. Nezmî neeso * Türk devletine bağlı çeteler tarafından kaçırıldı ve 5 Bin Dolar fidye istedi. Kotana / Bilbilê 16 yaşında Xelîl Fethî Reşo * Türk devletine bağlı çeteler tarafından kaçırıldı. Zeytûnak / Şera Egîd Horo * Türk devletine bağlı çeteler tarafından kaçırıldı. Zeytûnak / Şera Silêman Xelîl * Türk devletine bağlı çeteler tarafından kaçırıldı. Zeytûnak / Şera Hisên Xelîl * Türk devletine bağlı çeteler tarafından kaçırıldı. Koliya jêr / Raco 45 yaşında Azad Silêman * 45 gün önce çeteler tarafından kaçırıldı. Şera 25 yaşında Xelîl Nûrî Dodax * Türk devletine bağlı Çeteler tarafından kaçırıldı. Şera 60 yaşında Menan Seydo * Çeteler tarafından kaçırıldı ve bir buçuk milyon fidye istendi. Şkata Şiyê 55 yaşında Ezîz Seydo * Türk devletine bağlı Çeteler tarafından kaçırıldı. Elgê/ Şera Hogir Umer Horo * Bir ay önce Türk devletine bağlı Çeteler tarafından kaçırıldı. Qestel Xederya / Bilbilê 30 yaşında Semîr Ebdulrehman Bekir * Çeteler tarafından kaçırıldı. Qestel Xederya / Bilbilê 21 yaşında Ibrahîm Ebdulmecîd Bekir * Çeteler tarafından kaçırıldı. Qestel Xederya / Bilbilê 60 yaşında Remedan Mihemed Elo * Çeteler tarafından kaçırıldı. Qestel Xederya / Bilbilê 60 yaşında Soran Reşîd Ebdulqadir * Çeteler tarafından kaçırıldı. Komraşe / Raco 35 yaşında Iwês Umer Hemo * Çeteler tarafından kaçırıldı. * Komraşe / Raco 30 yaşında Mihemde Umer Hemo * Çeteler tarafından kaçırıldı. Komraşe / Raco 28 yaşında Hesen Hemîd Hemo * Çeteler tarafından kaçırıldı. Kotana/ Bilbilê 22 yaşında Ebdulrehman Mustefa Elo * Çeteler tarafından kaçırıldı. Hesen / Raco 30 yaşında Îmad Ehmed Abdîn * Çeteler tarafından kaçırıldı. Hesen 25 yaşında Mihemed Hesen * Çeteler tarafından kaçırıldı. Hesen 45 yaşında Osman Umer * Çeteler tarafından kaçırıldı. Qestel Xedirya /Bilbilê 24 yaşında Mîrzan Xelîl Elo * Çeteler tarafından kaçırıldı. Kora / Raco 29 yaşında Îmad Husên * Çeteler tarafından kaçırıldı. Meydankê 28 yaşında Husnî Şêx mihemed * Çeteler tarafından kaçırıldı. Şiyê / Raco 50 yaşında Mihemed mihemed Hemo * Çeteler tarafından kaçırıldı. Êkdame / Şera 60 yaşında Sebrî Cemîl Omer * İşkence gördü, 2 bin dolar fidyeden sonra serbest bırakıldı. Êkdame / Şera 25 Yaşında Abdîn Sebrî Umer * İşkence gördü, 2 bin dolar fidyeden sonra serbest bırakıldı. Êkdame / Şera 22 yaşında Cemîl Sebrî Umer * Çeteler tarafından kaçırıldı. 43 yaşında Mihemdexêr Necatî Umer * Bir ay önce kaçırıldı ve 5 bin dolar fidye istendi. Dêr Soran / Şera 22 yaşında Elî Mihemed bavê Semîr * Çeteler tarafından kaçırıldı. Sariya / Bilbilê 28 yaşında Hemze Reşîd * Çeteler tarafından kaçırıldı. Qorta / Bilbilê Menan Horo Reşo * Köyünden kaçırıldı. Qorta / Bilbilê Cemal Ebdo Qoçe * Köyünden kaçırıldı. Qorta / Bilbilê Mistefa Elî Horo * Köyünden kaçırıldı. Qorta / Bilbilê Yusiv Ebdulqadir Seydo * Köyünden kaçırıldı. Qorta / Bilbilê Mihemed Ebdulmenan Koçer * Köyünden kaçırıldı. Qorta / Bilbilê * Çeteler tarafından kaçırıldı. Qorta / Bilbilê Eslan Ebdulmena Koçer * Köyünden kaçırıldı. Qorta / Bilbilê Ehmed Reşîd Horo * Köyünden kaçırıldı. Qorta / Bilbilê Mihemed Hesen Horo * Köyünden kaçırıldı. Qorta / Bilbilê Behrî Horo Reşo * Köyünden kaçırıldı. Qorta / Bilbilê Menal Horo Reşo * Köyünden kaçırıldı. Qorta / Bilbilê Reşîd Mihemed Ibrahîm * Köyünden kaçırıldı. Qorta / Bilbilê İbrahîm Mihemed Seydo * Köyünden kaçırıldı. Qorta / Bilbilê Ebdulrehman Mihemed Ibrahîm * Köyünden kaçırıldı. Qorta / Bilbilê Mihemed Horîk Horo * Köyünden kaçırıldı. Qorta / Bilbilê Elmase, Mihemed Horîk’ın eşi * Evine giderken çeteler tarafından kaçırıldı. Korzeliyê / Şêrawa 60 yaşında Mihemed Şamî Şamiyo * Ehrar El-Şerqiye çeteleri tarafından kaçırıldı. Korzeliyê / Şêrawa Şêrvan Hesen Nasir * Evinden kaçırıldı ve Ehrar El-Şerqiyê çetelerinin işkencelerine maruz kaldı. Korzeliyê / Şêrawa Rêzan Hesen Nasir *Köyünden kaçırıldı. Korzeliyê / Şêrawa 45 yaşında Cîhad Şirtî Köyünden kaçırıldı. 55 yaşında Mistefa Eswed * Köyünden kaçırıldı. Korzeliyê / Şêrawa 32 yaşında Ciwan Çevo * 2 çocuk babası, işkenceyle öldürüldü. Henan Neisan * Ebû Emşa tarafından işkenceyle öldürüldü. Kaxire / Mobata 36 yaşında Ebdo Arif Ibrahîm * 2 ay önce MİT tarafından Raco yolunda kaçırıldı. Metîna /Şera 45 yaşında Azad Mihemed * 2 ay önce kantondan çıkmak isterken MİT tarafından vurularak, kaçırıldı. 55 yaşında Mihemed Cemîl * Liwa El-Fetih çeteleri tarafından kaçırıldı. Basûtê / Şerawa 28 yaşında Cemîl Xelîl Xelîl * Türk ordusu tarafından kaçırıldı, öldürüldüğüne dair bilgiler var. Efrîn 25 yaşında Buşra Yusiv Şêxo * Efrin’de kaçırıldı. 27 yaşında Elîşan Ebdalo * Arabasıyla beraber kaçırıldı ve bir daha kendisinden haber alınamadı. Yelanqûz / Cindirêsê 46 yaşında Hisên Henan * - (ao)

08) DEMİRTAŞ'IN TAHLİYE TALEBİ YİNE REDDEDİLDİ -25.05.2018

Selahattin Demirtaş'ın tahliyesini reddeden mahkemenin kararına bir üst mahkemeye yapılan itiraz da reddedildi.

HDP’nin tutuklu Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş için yapılan tahliye talebinin reddedilmesine dair bulunulan itiraz da Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nce reddedildi.

HDP Hukuk Komisyonu, Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın tahliye talebinin Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedilmesi kararına karşı 22 Mayıs’ta itirazda bulunmuştu.

Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman, Twitter hesabından itiraz başvurusunun da reddedildiğini duyurdu.

Karaman, şu paylaşımda bulundu:

“Sayın Demirtaş’ın tahliye talebinin reddi kararına karşı yaptığımız itiraz Ankara 20. Ağır Ceza tarafından red edildi. Önümüzdeki tek seçenek, öncelikli ele alma ve tedbir talebiyle, AYM’ye başvuru.”

09) RUSYA'DAN 'SURİYE'DEKİ YABANCI GÜÇLER' AÇIKLAMASI -25.05.2018

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, "Suriye topraklarında silahlı güçlere gerek olup olmadığına, gerekirse hangi güçlere ihtiyaç olduğuna meşru yönetim karar verir." dedi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, yabancı silahlı güçlerin Suriye'den çıkması ile ilgili olarak Suriye rejiminin kendisinin karar alması gerektiğini söyledi.

Bogdanov, St. Petesburg Uluslararası Ekonomi Forumu'nda gazetecilerin Suriye ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

Suriye'nin Birleşmiş Milletler (BM) üyesi olarak egemen bir devlet olduğunu söyleyen Bogdanov, "Suriye topraklarında silahlı güçlere gerek olup olmadığına, gerekirse hangi güçlere ihtiyaç olduğuna meşru yönetim karar verir." ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed ile Soçi'de yaptığı görüşmede, "Yabancı silahlı güçlerin Suriye topraklarından çıkarılması gerektiğini düşünüyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

10) Merkez Bankası'ndan yeni döviz hamlesi -25.05.2018

Merkez Bankası, döviz satış ihalesi takvimini güncelledi. 1 aylık vadeli ihalelerin miktarı 250 milyon ABD Doları'ndan 300 milyon ABD Doları'na çıkarıldı.

Merkez Bankası, 2018 yılının ikinci çeyreğinde gerçekleştirilecek döviz satış ihalesi takvimini güncelledi.

Açıklamaya göre, vadeli döviz satım pozisyon tutarı mevcut 6,15 milyar ABD Doları’ndan 8 milyar ABD Doları’na kadar çıkabilecek. Açıklamada, “2018 yılı boyunca vadeli döviz satım pozisyon tutarının ulaşabileceği üst sınır 10 milyar ABD doları olarak belirlenmiştir” denildi.

Merkez Bankası’nın 9 Mayıs’ta açıkladığı takvimde ise, vadeli döviz satım pozisyon tutarının 5,3 milyardan 7,1 milyar ABD Doları’na kadar olacağı belirtilmişti.

Eski takvimde 250 milyon ABD Doları olarak yapılması planlanan 1 ay vadeli döviz ihalelerinin miktarı, 300 milyon dolara yükseltildi. 3 ay ve 6 ay vadeli döviz satış ihaleleri ise 100 milyon dolarda tutuldu. (HABER MERKEZİ)

https://www.youtube.com/watch?v=oURdiMgLEFU&feature=youtu.be

Kurdistana Bakur
http://www.kurdistana-bakur.com/index.php

-

.

…

FOTO / KAYNAK: ŞENGÜL ÖZER'DEN

VARTO / GIMGIM DEYİP GEÇMEYİN (GÜZEL GIMGIM'IM)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN


01)-25..05.2018

02) -25.05.2018

AFRİN - VİDEO / https://www.youtube.com/watch?v=fWynQmT0wUk
https://www.youtube.com/watch?v=6oJwuVLKjAM
OSMAN ÖCALAN. VIDEO / https://www.youtube.com/watch?v=FCsYHbREbTs
Erzurum Müftüsü Afrin İçin istifa etti / https://www.youtube.com/watch?v=uc1hOeR1bqI
Am 30.01.2018 veröffentlicht
erzurum müftüsü afrine yapılan saldırıdan dolayı görevinden istifa etti

Ek.Tarihi Fri May 25, 2018 10:00 am Gön: Oezer

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu değiliz.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Medya
· Haber gönderen Oezer


En çok okunan haber: Medya:


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution