Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   Prof. İbrahim Ortaş:İnsanın Geçmiş Kısa Tarihi ve Yaratığı Teknoloji İle Karşı K   Ömer Özmen:ANLAMAKTA ZORLANDIGIM BIR DURUM   Xâlıt Cotkâr:ANLAMAKTA ZORLANDIGIM BIR DURUM   DEDIKODU; ÇEKEMEMEK   Sami Kohen:Trump bu, saçmalar!   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (11) HER BÎJI KURDİSTAN   ROJBAŞ, MERAKLILAR
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

 
Medya


01)Kürdistan hükümet heyeti İstanbul'da-17.04.2018
Federal Kürdistan’dan üst düzey bir heyet Global Girişimcilik Kongresi’ne katılmak üzere İstanbul’da.

Dünyanın en kapsamlı girişimcilik ekosistemi paydaş toplantısı olarak kabul edilen Global Girişimcilik Kongresi (Global Entrepreneurship Congress-GEC), İstanbul’da başladı.

Kongreye 170’i aşkın ülkeden 3.000’den fazla katılımcı 300’den fazla uluslararası uzman konuşmacı, 150’den fazla izleyicinin katıldığı kongre 16-19 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Türkiye Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin özel daveti üzerine kongreye Federal Kürdistan Planlama Bakanı Elî Sindî başkanlığında aralarında Dış ilişkiler Bürosu Türkiye Masası Sorumlusu Ebdulselam Herkî ve Kürdistan’dan üst düzey yetkililerin yer aldığı bir heyet katıldı.

Bu sabah açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı kongrede Federal Kürdistan heyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile kısa bir görüşme gerçekleştirdi.

02) 'Operasyon Rusya, Esad ve İran'a açık mesajdı' -17.04.2018

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg bugün Türkiye'yi ziyaret ediyor. Başkent Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelecek Stoltenberg'in gündeminde Temmuz ayında Brüksel'de düzenlenecek NATO Zirvesi yer alıyor.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg NTV'den Deniz Kilislioğlu'nun sorularını yanıtladı.

Geçen hafta dünya gündemine oturan Suriye harekatına ilişkin açıklamalar yapan NATO Genel Sekreteri, "Operasyon, Esad rejimi ve destekçileri Rusya ve İran'a verilen açık mesajdı. Operasyon uluslararası kamuoyunun kenarda sessizce oturmadığını gösterdi. Türkiye'nin operasyona desteği de memnuniyet verici" ifadelerini kullandı.

NATO Genel Sekreteri operasyonun kapsamı ve meşruiyetine ilişkin, "Kimyasal silahları gelecekte kullanma ihtimalini ortadan kaldırmasa da kapasiteyi azaltacak bir operasyondu... Birleşmiş Milletler'de kimyasal silahları bağımsız soruşturma yapılması konusunda çabalar oldu, Rusya engelledi" yorumunda bulundu.

Macron'run Rusya açıklaması

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Rusya'yla diyalog mesajlarına ilişkin soruya Stoltenberg'in yanıtı, "NATO siyasi olarak Rusya ile görüşülmesine karşı değil. Rusya ile diyalog olabilir ama güçlü bir ittifak çizgisinin olması gerektiğini düşünüyoruz" oldu.

Türkiye’nin S-400 alımı

NATO Genel Sekreteri'ne Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi satın alması da soruldu. Stoltenberg "Hangi ülkenin nasıl bir savunma sistemine sahip olacağı NATO üyesi ülkeler için ulusal bir karar. NATO açısından mesele bu sistemlerin entegre edilebilmesi" yanıtını verdi.

Milli Savunma Bakanı Canikli'yle görüşmesine ilişkin ise Stoltenberg, Türkiye'yle çalışmaya devam edileceğini söyledi.

03) Patrick Cockburn: 'Siyasi liderler küçük savaşları sever' -17.04.2018

Independent yazarı Cockburn, Suriye’yi hedef alan saldırı konusunda, “Tanık olduğumuz şey, ABD, Birleşik Krallık ve Fransa’nın güç gösterisi değil, güçsüzlük gösterisiydi” yorumunu yaptı.

Gazeteci Patrick Cockburn, son yazısında üç ülkenin 14 Nisan sabahı Suriye’deki bazı tesisleri hedef alan hava saldırılarını yorumladı.

“Siyasi liderler küçük savaşları sever”

Siyasi liderler genellikle küçük savaşları sever. Bu tür savaşlar dik görünmelerini, bayrak kuşanmalarını, ulusun kaderini ellerinde tutuyormuş gibi davranmalarını ve muhaliflerine gayri vatansever güç yoksunları diye çamur atmalarını sağlar.

Theresa May, cumartesi sabahı Suriye’deki üç tesisi hedef alan çok sınırlı hava saldırısına dört Britanya uçağının katılmasını emrettiğinden beri bu stereotipe uygun davranıyor. Performansı, Tilbury’de İspanyol donanmasına meydan okuyan 1. Elizabeth’i ya da düşmanın planlarını engellemek üzere 007’yi tehlikeli ama gerekli bir göreve gönderen M rolündeki ciddi suratlı Judi Dench’i andıran biçimde mahdut ama sebatkâr. İşin püf noktası, feci bir sorumluluğun altında eziliyormuş, ama ulusun savunması için de eylem kararı almaktan korkmuyor görünmek.

“Medyada gerçek bir savaşı haber yapmıyor olmanın hayal kırıklığı aşikârdı”

Medya da aynı şekilde kısa, küçük çatışmalardan hoşlanır. İş açısından iyidir, çünkü bu tür durumlarda insanlar dünyada ne olup bittiğini anlamaya normalden daha güçlü bir zorunluluk hisseder. Zaten ilk gazeteler de 16. ve 17. yüzyıllarda savaşlardan doğmuştu. Askeri çatışma heyecan vericidir ve iyi ile kötü arasındaki bir çatışma olarak haberleştirmeye fazlasıyla yeten melodram sağlar.

Söz konusu olayda saldırıların doğası nedeniyle haber sunucuları ve muhabirler süslenip yerlerini alsalar da, gidecekleri bir yer yoktu. Gerçek bir savaşı haber yapmıyor olmalarının hayal kırıklığı aşikârdı. Washington’dan Moskova’ya ve Beyrut’a (herhalde vizeleri olmadığından, Şam’a ulaşabilen çok azdı) bir anda sahne alan bir sürü oyuncu, dişe dokunur bir replikten yoksundu; haber olarak verecekleri ilginç bir şey olmasa da bir şey söylemeleri gerekiyordu ama. Dolayısıyla olaya ilişkin haberler sıkıcıydı ve bir şey açıklamıyordu. Söyleyecek özgün ve ilginç bir şeyi olanlar da bunları söyleyecek zaman bulamadı.

“Gerçek güç dengesini yansıtan kanıt, vurulan değil, vurulmayan hedeflerdi”

Ama cumartesi sabahı gerçekleştirilen hava saldırıları sadece başarılı bir PR numarası olarak da bir kenara atılmamalı. Donald Trump, Theresa May ve Emmanuel Macron’un iddiasının tam aksine de olsa, bu saldırılar gerçek bir öneme haiz. Tanık olduğumuz şey, ABD, Birleşik krallık ve Fransa’nın güç gösterisi değil, güçsüzlük gösterisiydi.

Suriye’deki gerçek güç dengesini yansıtan kanıt, saldırıda vurulan olan üç hedef değil, vurulmayan hedeflerdi. Suriye’deki hâkim siyasi ve askeri güç olan Rusların öldürülmemesi ya da yaralanmaması için muazzam çaba harcandı. İranlılar ve Lübnan Hizbullahı belli ki hedef alınamamıştı. Elit birlikleri, ağır teçhizatı ve cephane depolarıyla Suriye ordusu da öyle. 1991, 1998 ve 2003’de Bağdat’ta yaşanana benzer bir biçimde Şam’daki devlet başkanlığı sarayı ya da savunma bakanlığı gibi boşaltılmış ama ikonik binaların cruise füzeleriyle vurulması da söz konusu olmadı.

“Johnson, 1.Dünya Savaşı’ndan beri ilk Esad gaz kullanmış gibi konuşuyor”

Theresa May ve Boris Johnson, saldırının amaç itibarıyla ‘insanî’ olduğunu ve zehirli gaz kullanımının ‘normalleştirilmesi’ni engellemeyi amaçladığını savunuyor. Johnson, sanki Birinci Dünya Savaşı’ndan bu yana gaz kullanan ilk kişi Esad’mış gibi konuşuyor; İran_Irak savaşı sırasında ABD, Birleşik Krallık ve Fransa tarafından desteklenen Saddam Hüseyin’in on binlerce İranlı ve Kürt’ü gazla öldürmüş olmasını hatırlamazdan geliyor.

Tekrarlanan hava saldırılarının Esad’ı gerçekten de caydırdığını varsayalım; bu, Suriye halkı açısından çok önemli bir haber olmayacaktır, çünkü 2011’den beri süren savaşta hayatını kaybeden yarım milyon insanın yüzde 1’den azı, yaklaşık 1900 kişi gazla öldürüldü. Yabancı liderler Suriye’de yedi yıldır yaşanan kasaplığı gerçekten dert etseydi, bu korkunç savaşı sona erdirmek için için daha önce çok daha fazla çaba harcarlardı.

“Esad iç savaşı büyük ölçüde kazandı”

Hava saldırılarının sınırlı oluşu mantıklı ve gerçekçiydi ve Suriye’deki gerçek güç dengesini yansıtıyordu. Rusya, İran, Hizbullah ve Irak’tan Şii güçlerin desteklediği Esad iç savaşı büyük ölçüde kazandı. Bu durum, NATO’nun 2011’de Libya’da yaptığı gibi yerdeki isyancı grupları destekleyen açık uçlu bir bombardımanlar silsilesi olmadan değişmeyecek.

Esad’a karşı benzer bir hava saldırısı gerçekleştirilemez, çünkü Esad’ın, IŞİD’den farklı olarak, Rusya ve İran gibi güçlü müttefikleri var. Ve ABD’nin bedel ödeyerek keşfetmiş olduğu gibi, Kürtler bir yana bırakılırsa, eldeki yegâne Esad karşıtı savaşçılar IŞİD ve El Kaide bünyesinde. 2016’da Pentagon’un, 5000 savaşçı eğitmeyi beklerken sadece beş savaşçı eğitebilmek için 500 milyon dolar harcadıklarını utanç içinde nasıl itiraf ettiklerini hatırlayın.

Mesele şu ki, daha geniş hava saldırıları da Suriye savaşının sonucunu değiştiremezdi; bu tür saldırılar sadece çatışmaları daha fazla tırmandıracak ve çok daha fazla inanın ölümüne yol açacaktı. Başkan Obama’nın 2013’de Esad’da kurtulmak için gerçek bir fırsatı kaçırdığına dair Başkan Trump tarafından ortaya atılan bir efsane var. Oysa o gün Obama’yı kısıtlayan unsurlar bugün aynı şiddette Trump için de geçerli: Daha geniş bir savaş olmadan Esad’dan kurtulmak olanaksız ve Esad düşse bile bunun sonucu, devletin çökmesi ve Afganistan, Libya ve Irak’ta IŞİD ve El Kaide’nin güçlenmesine olanak veren bir kaos meydana gelmesi olacaktır.” (bianet)

04) Yunanistan 8 askeri serbest bırakmaya hazırlanıyor -17.04.2018

15 Temmuz darbe girişiminin ardından helikopterle gittikleri Yunanistan'dan sığınma hakkı isteyen ve o tarihten bu yana tutuklu olan 8 asker mayıs ayında serbest bırakılması bekleniyor.

Yunanistan Adalet Bakanı Kontonis "18 aylık tutukluluk halleri bittikten sonra serbest bırakılmalarını engelleyecek bir durum yok" dedi.

Yunanistan Adalet Bakanı Stavros Kontonis, ülkelerindeki 8 askerin mayıs ayında serbest kalabileceğini açıkladı.

Sondakika.com’da yer alan habere göre, Kontonis, 24/7 radyosuna yaptığı açıklamada, Yunanistan’da bulunan 8 askerin 18 aylık tutukluluk hallerinin mayıs ayı ortasında dolacağını hatırlattı. “Türk tarafından askerlerin Yunanistan’da yargılanmaları için bir talep gelmedi” diyen Kontonis “18 aylık tutukluluk halleri bittikten sonra serbest bırakılmalarını engelleyecek bir durum yok” bilgisini verdi.

8 asker, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan’a kaçmıştı. Yunan yargısı, Türkiye’den gelen 8 askerin iade edilmesi talebini reddetmişti.

05) Lavrov: Mevcut durum çok tehlikeli -17.04.2018

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov: Moskova Batılı dostlarına olan son güven kalıntılarını da kaybetti.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya ve Batı’nın Soğuk Savaş’tan daha kötü bir durumla karşı karşıya olduğunu söyledi. Sergey Lavrov’a göre bu durumun nedeni, ‘taraflar arasındaki iletişim kanallarının eksikliği’.

BBC’nin Hardtalk programına katılan Lavrov, İngiltere dahil Batılı güçleri bu kanalları kapatmakla suçladı.

“Mevcut durum çok tehlikeli” diyen Lavrov; ABD, İngiltere ve Fransa’ya da Suriye’deki son hava saldırıları nedeniyle tepki gösterdi.

Moskova’nın ‘Batılı dostlarına olan son güven kalıntılarını da kaybettiğini’ belirten Lavrov, Suriye rejiminin Duma kentindeki kimyasal saldırının sorumlusu olduğu iddialarını da reddetti, “Diğer devlet başkanlarına kaba davranamam ama Fransa, İngiltere ve ABD’nin liderlerinden bahsettiniz. Açıkçası onların atıfta bulunduğu tüm kanıtlar, haber metinleri ve sosyal medyadır.”

Kimyasal saldırı olmadığını belirten Lavrov, “Olay tezgâhlanmıştır” dedi.

Irak: Türkiye'ye saldırıya izin ...

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Başbakanı Haydar Abadi ile telefonda görüştü. Abadi, 'Irak ...

13-16 yaş grubu Sabancı Üniversitesi İngilizce Yaz Okulu’nda hem öğreniyor hem eğleniyor.

06) SEGBİS'le ifade verirken kendini ateşe verdi -17.04.2018

Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk davasının tutuklu sanıklarından Derik Belediyesi Yazı İşleri eski Şefi Şerif Mesutoğlu, cezaevinden SEGBİS'le ifade verdiği sırada kendini ateşe verdi.

Mardin’de Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk davasında tutuklu yargılanan Şerif Mesutoğlu, bugün görülen duruşmaya Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

SEGBİS odasında yalnız ifade vermek istediğini söyleyen Mesutoğlu, görevliler dışarıya çıktıktan sonra üzerine sıvı madde döküp, kendisini ateşe verdi. Mesutoğlu, infaz koruma memurlarının müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı.

Derik ilçesinde aynı zamanda belediyeye kayyım olarak görevlendirilen Kaymakam Safitürk’ün (35), makamında 10 Kasım 2016’da düzenlenen saldırıda yaşamını yitirmişti. Davada, Siverek Cezaevi’nde tutuklu bulunan Derik Belediyesi Yazı İşleri eski Şefi Şerif Mesutoğlu’nun da aralarında bulunduğu 8’i tutuklu 15 sanık yargılanıyor. Mardin 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasına, çeşitli cezaevlerinde tutuklu bulunan sanıklar Devran Aslan, Tahsin Erdaş, Şerif Mesutoğlu, Mehmet Deniz, Ahmet Deniz, Fikret Bağı, Fikret Deniz ve Vedat Erol, SEGBİS aracılığıyla katıldı.

SEGBİS ODASI BOŞALTILDI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki cezaevinde tutuklu bulunan ve duruşma için SEGBİS odasına getirilerek, Mardin 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi salonuna bağlanan Şerif Mesutoğlu, mahkeme heyetine önemli bir bilgi vermek için odada yalnız kalmak istediğini söyledi. Mahkeme heyetinin kabul ettiği talep sonrası Mesutoğlu’nun bulunduğu SEGBİS odası boşaltıldı. Bu sırada, odada yalnız kalan Şerif Mesutoğlu üzerine sıvı bir madde döküp kendisini ateşe verdi. Yaklaşık 40 saniye boyunca Mesutoğlu’nun üzerindeki kıyafetler yanarken, arkasına sandalyelerin çekildiği kapının zor açılması nedeniyle görevliler güçlükle müdahale edebildi. SEGBİS odasına giren infaz koruma memurlarının müdahalesinin ardından sanık Şerif Mesutoğlu, gelen ambulansla Siverek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

(ŞANLIURFA-DHA)

07) Rusya'dan ABD'ye: Suriye'yi vuranlara karşılık vereceğiz -17.04.2018
Rusya - ABD bayrakları

Rusya Dışişleri bakan Yardımcısı "Bundan sonra Suriye'ye gerçekleştirilecek saldırılara karşılık vereceğiz" dedi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Rusya'nın bundan sonra Suriye'ye yönelik gerçekleştirilecek herhangi bir saldırıya karşı koyacağını söyledi.

ABD'nin yeni bir saldırı planı olmadığını düşündüklerini belirten Rus diplomat, yeni bir Amerikan saldırısının daha sert bir cevap için kışkırtıcı olacağını söyledi.

Sergey Ryabkov, İngiltere'nin kimyasal saldırı iddialarının odağındaki Duma'ya OPCW gözlemcilerinin girişine izin verilmediği iddialarına da yanıt verdi.

Rus diplomat, ABD saldırılarının incelemeyi geciktirdiğini söyledi.

08) Iraklı partiler Süleymaniye’den aday gösteriyor -17.04.2018
Süleymaniye (Rûdaw) -

Irak ve Kürdistan Bölgesi’nde 12 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan seçimlerde 3 Iraklı parti de Süleymaniye’deki 18 sandalye için yarışacak.

Rûdaw’a konuşan Süleymaniyeli Hasan İsmail, “Kürdistanlı partiler Irak’ta etkili olmadığı gibi Iraklı partilerin de Kürdistan’da etkili olacağını düşünmüyorum” dedi.

Serkewt Muhammed adlı öğrenci, “Geçtiğimiz yıllarda Kürt partileri Kürdistan’da reform yapamadılar. Seçime gideceğimiz bu süreçte Kürdistan partilerinden şikayetçi olan halk Iraklı partilereoy verebilir” ifadelerini kullandı.

Haydar Abadi’nin öncülüğünü yaptığı Nasr Koalisyonu Süleymaniye’de 7’si Kürt 9 aday ile seçimlere katılıyor.

Abadi’nin listesinden aday olan Bekir Habib, “Süleymaniye’de onurlu bir rekabet yapmak istiyoruz. Bize göre, Süleymaniye yeteri kadar hizmet alamamış. Bu boşluğu doldurmak istiyoruz” diye konuştu.

Ammar Hekim’e bağlı Hikme listesi de seçimlere Süleymaniye’den çoğu Kürt 16 aday ile katılıyor.

Hikme Listesi adayı Dılsoz Ali Arif, “Kürdistan’a hizmet etmek için Süleymani’ye de aday gösterildim. Bağdat’tan aday olmadım. Süleymaniye’den aday oldum ki kentimin istek ve problemlerini Bağdat’a ulaştırayım” dedi.

Haydar Abadi ve Ammar Hekim Süleymaniye’de ilk defa seçimlere katılıyor ancak Iyad Allavi daha önceki seçimlere de katılmıştı.

09) Peskov’dan Macron’a yanıt -17.04.2018

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un, “Türkler ve Rusları ayırmayı başardık” sözlerine, “Suriye'ye yönelik saldırı Rusya ve Türkiye'yi ayırmadı” yanıtını verdi.

Macron, cumartesi günü Suriye'nin hedef alındığı operasyonu Türkiye'nin desteklemiş olması, Rusya'nın ise kınamasına gönderme yaparak, “Bu saldırıyla Türkleri Ruslardan ayırdık” ifadelerini kullanmıştı.

Dmitriy Peskov, Macron'un söz konusu açıklamasına karşılık şunları dedi:

“Moskova ve Ankara'nın görüşlerinin bir dizi konuda birbirinden farklılık gösterdiği kimse için sır değil. Fakat bu durum, görüş alışverişi yapmaya ya da görüşlerimizdeki bu farklılıkları tartışmaya devam etmemizi engellemiyor.

En önemlisiyse, bu farklılıklar, büyük ekonomik projeler ve diğer çeşitli projelerde işbirliğimizi pek çok açıdan geliştirmemize yansımıyor.”

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise Macron’un açıklamasına, şu yanıtı vermişti:

Macron, Rusya ve İran'la yapılan zirveye gelmek istedi. Üçlü toplantıya dahil edilmeyince gelmedi. Bu olaylar Duma'daki saldırıdan önce yaşandı. Biz başından beri kimyasal silahlara da nükler silahlara da karşıyız.

Bizim İran ve Rusya'yla Astana süreciyle başlayan ilişkilerimiz oldu. Bu süreçten de önemli kazanımlar elde ettik. Cenevre'yle de bu sürecin taçlandırılması gerekiyor.

Bizim farklı düşüncelerimiz olabilir ama Rusya ile ilişkilerimiz, Fransa Cumhurbaşkanı'nın sözleriyle bozulacak değildir. Bizim Rusya ile güçlü ilişkimiz var. Bu tür açıklamalar doğru açıklamalar değil."

10) Erbil sokakları afişlerle doldu-17.04.2018

.

Kürdistan Bölgesi’nde 12 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Irak Parlamento Seçimleri için propaganda sürecinin başlamasıyla Erbil sokakları afişlerle donatıldı.

Erbil bölgesinden 16 sandalye için farklı listelerden 161 aday yarışıyor. Erbil’de 1 milyon 194 bin 592 kişi oy kullanacak.

Kurdistana Bakur
http://www.kurdistana-bakur.com/index.php

-

.

…

FOTO / KAYNAK: ŞENGÜL ÖZER'DEN

VARTO / GIMGIM DEYİP GEÇMEYİN (GÜZEL GIMGIM'IM)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN


01) -17.04.2018

02) -17.04.2018

AFRİN - VİDEO / https://www.youtube.com/watch?v=fWynQmT0wUk
https://www.youtube.com/watch?v=6oJwuVLKjAM
OSMAN ÖCALAN. VIDEO / https://www.youtube.com/watch?v=FCsYHbREbTs
Erzurum Müftüsü Afrin İçin istifa etti / https://www.youtube.com/watch?v=uc1hOeR1bqI
Am 30.01.2018 veröffentlicht

LOGO / https://www.artigercek.com/guncel

Ek.Tarihi Tue Apr 17, 2018 5:41 pm Gön: Oezer

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu değiliz.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Medya
· Haber gönderen Oezer


En çok okunan haber: Medya:


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution