Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   Ibrahim Güclü:HUDA-PAR, KONGREYA WÊ YA 3-EMÎN   Îbrahîm Güçlü:PDKê Ji Bona Temsîlkarê Şoreşa Milî ya Siyasî Ye: Bû Yekemîn / B.   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   Nizamettin Taş:Belirleyici olan PKK değil, Öcalan ve Ankara'dır   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   İbrahim Güçlü:Şêx Seîd Êfendiyê Pîranî û Hevreyên Wî/ ENFAL   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   Dr. İsmail Beşikçi: Selahattin Demirtaş’ın Şarkısı   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (14) HER BÎJI KURDİSTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 
Bu gün için henüz önemli bir haber yok.

 
Siyaset


Hikmet Serbılınd:KÜRDISTANIN KALBI KERKUK ŞEHRİNİ HAİNLER HEŞDİ ŞEBİ TERÖRİSTLERİNE TESLİM ETTİ-18.10.2017
Kürt halkı yine işbirlikçi yerli hainler, Kürdistani işgal eden düşmanları ve emperyalist güçleri tarafından ihanete uğradı. Mazlum Kürt halkı Sayks-Piko ve Lozan’da Emperyalist güçleri tarafından toprakları dört parçaya bölünerek Türk, Fars ve Araplara peşkeş edildi.

Yüz yıllardır Kürtlerle ne zaman direniş gösterip özgürlüklerini kazanmak istediler işgalci devletler tarafından insafsız ve hunharca soykırımına uğradılar. Birinci cihan harbinde Kürt milleti Türkleri dönemin emperyalistlerine karşı Müslüman kardeş diye canlarıyla savundular.

Güven Türklerin ve Kürtlerin ortak olacak Türkiye devletinin kuruluşunda büyük bedeller verdiler. Ne zamanki Türklerin işleri düzene girdi Türkçü ittihat terakkici zihniyet Kürt Halkına karşı katliamlar gerçekleştirdiler. Yüzyıldır Kürt halkı TC. rejimi tarafından asimile edilerek bütün haklarından mahrum bırakıldılar. Aynı zamanda Türk devleti Kürtlere karşı orantısız güç kullanarak Kürtlerin şehirlerini yerle bir ederken, bütün dünyaya barbar Tük rejimine karşı sesiz kaldı

İran Şii devleti de Irak İran savaşında Saddam Hüseyin’e karşı kendilerine yardım eden güney Kürdistan halkını Irakla yapılan ateşkesten sonra zalim Saddam’a peşkeş çektiler. Halepçe’de binlerce halkımız kimyevi gazlarla öldürüldü. Enfalda yine Saddam barbarı tarafında on binlerce mazlum halkımız imha edildi.Bütün dünya emperyalist güçleri sağır ve dılsız kaldılar ve hatta Saddam’ı desteklediler.

Bununla birlikte işgalci devetler mazlum Kürt halkının başına DAİŞ ve benzeri terörist çetelerini bela ettiler. Rojava ve Güneyde binlerce halkımız bu çeteler tarafından insafsızca öldürüldüler.Kürt savaşçıları Arapları, Türkmenleri ve diğer dini mensubu azınlıkları canları pahasına DAİŞ ve diğer çetelere karşı korudular. Sonuçta yine mazlum halkımız yalnız bırakıldı.

25 Eylülde Kürt Halkının özgürlüğü ve Kürdistan’ın bağısızlığı için yapılan Referandumda %93 evetle Kürt halkı özgür iradesini oraya koydu. Sefa fi İran Şii Mollaları ve Osmanlı Türk İslam sentezci Erdoğan Kürt halkının iradesine karşı hemen ittifak ettiler. İranın bir Vilayeti olan Bağdat hükümeti destekleyerek Kürt halkının özgürlüğüne karşı Şeytani planlarını hemen uyguladılar. İşgalci Kürt düşmanları, kürt ihanet güçleniriyle ittifak ederek

Şehirlerimizin kanıyla alınan Kürdistan Şehri KERKUK´İ işgal ettiler. Kerkük Şehri yerli hainler tarafından Heşdi Şebi teröristlerine teslim edildi. Heşdi Şebi terörist Şii barbarları Kürdistan’da ve bölgede DAİŞ teröristlerinden daha tehlikelidirler. Çünkü bu çete hareketi bütün İslam âlemini kan gölüne çeviren terörist İran molla rejimi tarafından oluşturulan bir katil çete hareketidir.

Amerika ve Avrupa devletleri KERKUKİ işgal eden heşdi Şabi teröristlerine karşı Kürt halkını yalnız bıraktıkları gibi hatta alkışladılar. Kürt halkı tarihte olduğu gibi yine özgürlükte mahrum bırakıldı. Amerika ve Avrupa devleri İran güdümlü heşdi Şebi teröristlerini mazlum Kürt halkına tercih ettiler.

Buna rağmen Kürt halkı ümitsizliğe düşmemeli.Yıllardır bedeller verdik özgürlük için,özgürlüğümüzü elde edinceye kadar,haklı direnişimiz devem edecektir.

Bediüzzaman saidê kurdinin Kürt halkına tavsiyesi
Ey Kürd Milleti!
İttifakta kuvvet,
İttihada hayat,
Kardeşlikte saadet
Hükümette selâmet vardır.
İttihadın ipini (zincirini) ve muhabbetin şeridini iyi tutun ki, sizi belâdan halâs etsin.
Kürdistani işgal eden Devlere ve yerli Hainlere karşı mazlum Kürt halkının daha çok ulusal birliğe ve kardeşliğe ihtiyaçları vardır.
Bijî yekitiya gelê Kurd
Biji Kurdistana serbixwe

PÎK-Patrtiya Islamiya Kurdistan
Genel başkanı: Hikmet SERBİLİND

hikmetserbilind@yahoo.de

Ek.Tarihi Wed Oct 18, 2017 10:00 am Gön: Oezer

İlgili Konular

Siyaset

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu değiliz.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Siyaset
· Haber gönderen Oezer


En çok okunan haber: Siyaset:


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution