Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İsmail Beşikci:Helsinki’de Sosyal Forum   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Nizamettin Taş: Kürtlerin stratejik şansı var   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Îbrahîm GUÇLU:Ma pêwendiya Kurdistanê û Dewleta Tirk dibe stratejîk?   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Dr.İsmail Beşikci:Teknoloji, Bilim, Eğitim   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (12) BÎJI KURDISTAN   Amberin Zaman:Türkiye, DSG ve Öcalan ile görüştü
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

 
Köşe Yazıları

Kutbettin özer:OHAL’DE Referandum!-22.04.2017
OHAL yönetimin koşullarında ne kadar demokrasi olup olmadığını kör ninemiz de biliyor. 15 Temmuz sözde Asker ve Fetö darbesi gündeminde rayına oturdu. Paralel devlet ve iktidar Üniter anti demokratik sisteminde, sırası geldiği tarihte devirteslim olmadığı için 17 Aralık ekonomik ve maddi+para aklama hırsızlığı başını alıp dünya kamuoyuna yansıtılmış oldu.

Bu Para+Aklaması dönüşü olmayan bir kırmızı hat oldu.

Uluslar arası Paralel iktidara (AKP) her koldan imkânlar yaratan, ABD ve kukla Katar ve Suudi’yi de arkasına alarak yapımsal ve GÖRSEL gönderi Ekonomi ile Çalışmalarını sessizce yürüttüler. Fetullah Gül ve Erdoğan birliktelikleri önce ekonomik paylaşım sebebinden dolayı değil, bilakis İktidarı devir-teslim alma yüzünden 17 Aralık 2015’e para aklama darbesi oldu. Para aklama hakkında Erdoğan ile Oğlu Bilal arasındaki telefon konuşması İnternet ekranın medyasında yayınlandı. Bendeniz, bu kaseti birkaç kez dinledim. İnanılmaz bir itiraf olarak açıklamalarda delil olarak mahkemeye sunulması gerekirken, sunulmadı ve Medya da sessiz kaldı. Gerçekten mahkemelik olursa, R.T.Erdoğan katkısız İDAM’a mahkûm olur. Ben bu kaseti dinlediğime daha birçokları muhakkak dinlemişlerdir. Sorumlu Savcılar, Hâkimler de bu kaseti dinlemişlerdir.

R.T. Erdoğan kendi iktidarı için bir çırpıda 248 canlı insanların katliamını gerçekleştirdi.

Güney Türkiye’den özel uçağı ile Atatürk Havalimanına uçması bile Erdoğan’ı ele vermiştir. Çünkü Sözde FETÖ darbecileri bu havaalanını işgal etmişlerdi, nasıl olur da FET֒cülerin işgal ettiği alanda Uçak konabilsin. Sonra elini kolunu sallayarak kapının önünde CEP telefonu ile millete gelin bu FETÖ darbesini durdurun cesaretine sahip olsun, mümkün mü? Erdoğan hazırladığı Senaryo darbesini yapmadan önce Asker Generallerin adreslerini tespit etmiş olacak ki, bir operasyonla ensesinden yakalayıp ve işkence yaparak içeri tıkanması düşündürücü bence.

R.T. Erdoğan darbeyi Eniştemden duydum. Ne enişteler varmış ya…

Bu tutuklamada, Yaşlar da Kuru ağacın yanında kurbanlık oldu. Bunun yanında yazılmayacak daha neler yazılmaz ki? Erdoğan’ın başarısı uzakta olan Ortağı-Partneri, Fetullah Gülen’in Amerika’da olmasıyla sonuçlandı. Olabilir ki, F. Gülen’in bu darbeden haberi olmuş olsaydı, darbe şekli, biçimi, yöntemi ve yönlendirmesi daha başka olurdu, yanı gündüz ortası değil, gece-sabaha doğru gerçekleşirdi.

Tek Adam Olma ne getirir?

15 Temmuz 2016 Senaryo darbesi, Erdoğan daha önce planladığı Darbe, Ahmet Davutoğlu’yu kovup yerine kendisine daha yakın olan Bilal Yıldırım’ı Kayyumla Başbakan yaptı. OHAL’ı ilan ettiklerinde sadece üç ay sözünü verdiler. Sonra bu OHAL sivil halka karşı değil, sadece FETÖ darbecilere karşı icraatı oldu. O günde yazmıştım, bu OHAL devam edecek ve Kürtlere karşı olan bir modern sivil darbe olarak ilan edilecek diye yazmıştım. Genelde, ceza yiyen yine bu OHAL Kürtlerin başına patlayacağını yazmıştım ve aynı dediğim gibi gerçekleşti. Erdoğan’a seni Tek adam yapmayacağım diyen Şahıs, HDP’nin Eş Başkanı’nı Sn. Selahattin Demirtaş’ı, evine baskı yaparak apar-topar götürüp cezaevine soktular.

OHAL’de Referandum olmaz, anti demokratiktir. Darbe içinde ve (OHAL)’ın ilan edildiği bir ülkede hiçbir demokratik haklardan söz edilemez, seçim yapılanmaz, fikir, düşünce ve iradenin konuşulamadığı bir rejim sisteminde demokrasi kelimesi dil ucuna alınmaz. Söz sahibi, hak, adalet ve Hukuk OHAL ‘de aranmaz. OHAL ‘i ilan edeninin sahibi olan AKP’nin anlayış demokrasisi geçerlidir. Değirmen suyunu yönlendiren yine AKP’dir. Tek adam olmak isteyen R. T. Erdoğan’dır. Erdoğan mağdurlarla mağdurları ayırt edecek kılavuzdadır. Erdoğan da biliyor ki eli kolu bağlı mağdurların üzerine nasıl gidilir ve nasıl tek adam olur, iyi biliyor. Selahattin Demirtaş’tan korkan Erdoğan, bütün imkânlarını karşı kullandı ve beraberinde Belediye Başkanlarını tutuklayıp yerine Kayyum atamalarla adamlarını yerleştirdi. Kürdistan’ı harap edip viraneye çevirdi. Hem de dünya kamu gözü önünde. Bu olanları Tarih affetmez.

OHAL tekeli yasağında Referandum, EVET ve HAYIR.

Sn. Yusuf Karataş’ın yazdığını onaylıyorum. Bunca spekülasyon yapılmasına rağmen denilebilir ki, referandumun en net sonucu Kürt kentlerinde ortaya çıkmıştır. Bunca yıkım, kuşatma, yasak ve engellemeye rağmen Diyarbakır’da yüzde 68, Hakkâri’de 68, Van’da 57, Mardin’de 60, Batman’da 63, Dersim’de 80, Şırnak’ta 70, Ağrı’da 57, Ardahan’da 55, Iğdır’da 65, Siirt’te 52 ‘’HAYIR’’ oyu çıkmıştır. HDP’nin daha önce birinci parti olduğu kentlerden Muş’ta ‘’EVET‘’ ve ‘’HAYIR’’ oyları başa baş çıkmış ve sadece Bitlis’te ‘’EVET‘’ kazanmıştır.

Diyarbakır’da patlayan bombaya, Hak Savunma Güçleri, Kürtçe adı Hêzên Parastina Gel, olan HPG üstlendi.

HPG, "31 Mart günü saat 1700'de Bağcılar mahallesinde... Özel harekât polislerinin içinde bulunduğu bir konvoya yönelik eylemi gerçekleşmesini biz yaptık dedi. Bu eylemde her ne kadar HPG eylemi biz gerçekleştirdik dediyse de eylemi yaptığına dair gerçekliğiyle inançlı değil. PKK yapmadı, sadece EVET ve HAYIR referandumun kazanma dikkatini EVET’e yardımcı oldu. Bombanın patlaması bir teknik hatası olarak ayrıntılı haberlerin arkasında HPG’in üstlenmesi bence manidarlık yaptı. Kürtleri kızdırıp AKP’ye EVET’i kazandırdı. 7 Haziran seçiminde HDP 81 Milletvekili kazandığında, Kandil ve İmralı, HDP’nin bu kadar vekillerinin kazanmasına sıcak bakmadılar ve üstelik rahatsız oldular. HDP Türkiye’de büyük söz sahibi olmuş olsaydı, Hüküm+Karar HDP’den çıkardı ve İmralı ve Kandil de HDP’nin almış olduğu iradeye uymak zorunda kalacaklardı. HDP’nin 81 vekilleri büyük bir irade ile TBMM’de rol oynayacaktı ve PKK, Kürtlerin Barış sağlanması kolaylaşacağından emindim. Ayrıca, PKK, kendini uluslararası arenada ‘’Terör’’ listesinden çıkartmak istemiyor. Egemen ve sömürgeci ülkeler de PKK’nın legalleşmesini istemezler. PKK’ yi besleyen dış mihraklar, PKK’nın yaşamasından yanıdırlar.

PKK, uluslar arası örgütlenmiş en büyük Örgüttür.

Kürdistan’ın her dört parçasında örgütlendiği gibi de bütün dünya ülkelerinde de taraf kazanarak örgütlenmiştir. PKK ile dirsek temasında bulunan dış güçler, PKK’ yi besliyor ve koşturuyor. Güney Kürdistan, PKK tarafından kuşatılmış ve mevzide hazır duruyor. Bağımsız Kürdistan ilan edilmemesi için, GORAN ve PKK’ yi devreye koymuşlar. İran GORAN’ı kurdu, PKK’ yi de Trük istihbaratı kurdu. İran, Suriye, Bağdat ve alttan da Türkiye’den destek sağlanıyor. Bu iki örgütte Kürdistan’ın bütün kazanımlarına karşılar. Kazanım sağlandığında, her an saldırmaya yeltenirler. Kürtlerin kaderi, Kürtlerin elinde can alıcı hale gelmiştir !!!...

PKK’nın egemen devletlere karşı yazdığı ve attığı mesaja bakmayınız, sübjekte sevişiyor, objekte de elinde geldiğince karşı saldırıyor.
Bilmiyorum endişeliyim, adını danışıklı savaş mı diyeyim, ya da yanılıyor muyum?

PKK’nın bütün basın ve yayın organlarına bakınız, haber vermenin hiçbir gerçekle ilgisi olmayan ajandan olmaya çalışıyorlar. Bendeniz, PKK’ ye ne düşmanım ve ne de kin, nefretim var. Madem, PKK (Partiya Karkırın Kurdistan) Kürdistan adını ismini taşıyor, Örgüt ismine laik, Kürdistan-i bir örgüt olma dileğini sunuyorum. Kazanımlara saygılı olmasını diliyorum. Kürt Örgütler arası kuruluşlara saygılı ve saygın olması ve dostluk, diyalog konusunda, Ulus-devletçi olmasını bekliyorum. Örgütsel anlamda daha da PKK’nın güçlenmesine yanayım. PKK sadece hegemonyacı ve tek örgütlülüğünü gütmemeli, karşısındaki Kürt örgütlerine de saygılı olmak zorundadır. Gerçekten PKK, Kürt halkın hizmetini örgütsel çıkarından daha fazla ön planda tutuyorsa, benim yukarıda yazdıklarıma itaat ve saygılı olup uygulamalıdır.

Kürtler ne zaman ki günü ve zamanı yakalıyor ve yakalıyorsa, PKK, bilerek mi bilmeyerek mi eylemi olumsuz gerçekleştiriyor ve bütün fırsatlar elden çıkıveriyor. Hendekler sorunu sorun yarattı. HDP, 7 Haziran 2015 Genel seçimde, Kandil HDP’yi aşağılayarak; PKK olmasaydı, HDP % 5 bile alamazdı, demesi Kürtlerin talep haklı olan statüsüne zarar verdi. Ayrıca PKK’nın yapmadığı bombalı eylemlerin üstlenmesi de Kürtler açısından üzücü şey. EVET, ve HAYIR referandumun arifesinde, "31 Mart günü saat 17.00'de Bağcılar mahallesinde… özel harekat polislerinin içinde bulunduğu bir konvoya yönelik eylemine HPG Üstlenerek,. Kürtleri küstürüp EVET’e referandumu (AKP) kazandırdı.

Kürtler bundan sonra hiçbir yere başvurmadan PKK dâhil, Kuzey Kürdistan ortak Platformu’nda birleşmeli ve Ülke içinde ve ülke dışında Kürt sözcüsü ve Komisyonunu oluşturmalıdır. Bunun yanında bütün Kürt ve Kürdistan kazanımlarını ekmek gibi başımızın üzerinde destekleyerek sahip çıkmalıdır. Bıra Kûji’ye asla meydan verilmemelidir.
Sevgi ve Saygılarımla

Kutbettin Özer
Uluslararası Gazeteci ve Yazar.
KutbettinO@t-online.de

**********************************************Kutbettin özer:GÜNEY KÜRDİSTAN’IN KAZANIMLARINI KORUYALIM.-05.05.2017
DÜNYA ÜLKELERİ KENDİNİ TAZELERKEN, DÜNYA BASINLARI VE YAYIMCILARI BARZANİYE SEMPATİ GÖZÜ İLE BAKARKEN, ULUSLARARASI BAŞKONSOLOSLULUKLARI GÜNEY KÜRDİSTANDA TEMSİCİLİK YAPARKEN, KÜRTLERİN TALEP STATÜLERİ GÜNDEN GÜNE ARTARKEN,

Kürtlerin kendini bilmez ve kiralık şahsiyetler ve bir kısım Örgütler haksız bir şekilde Güney Kürdistan kazanımlarına karşı ve Serok Mesud Barzani'ye PERVASIZCA saldırıyorlar.

Bu kiralık ve Kürt ve Kürdistan düşmanların, Kürt adı altında Kürt hareketi gibi örgütlenmişler. Bunlar zarardan başka hiçbir faydaları yoktur. 1984 tarihinden beri 50 bin insanlarımız öldürüldü, faili meçhul yollardan kaybedildi, hala Kürtlerle oynanıyor.

2015 ila 2016 yılı arasında Kürtlere tarihi anlamda cehennem kapıları açıldı, Kürtlerin anasını ağlattılar. Kürdistan viraneye çevrildi. BARİKAT ve HENDEK kazmaları Kürt halkını evsiz barksız bıraktılar ve kentleri viraneye çevirdiler.

PKK, Kürt halkına hizmet etmek istiyorsa, Kürtlere zarar vermeden Ulusalcı eylemini gerçekleştirmelidir. Kürdistan Bölgesinde silahlı eylem yapması zarardan başka bir şey getirmez.

Her gün PKK işini gücünü bırakmış bütün zamanını Güney Kürdistan kazanımlarına kaşı olur olmaz iftiralarla haber yapıyor. Ellerinde belge yok, tarif edecek kılavuz yok. Sadece kıskançlık, bir Kürdün başarısını alt üst etmekle meşgul, doru görmüyorum. Yirmi dört saat Barzani’ye saldırıyorlar. Üstelik Rojava’da OHAL ilan ederek kendisinden olmayanları tutuklayıp işkence altına almışlardır. Bunlardan bir kısmı önemli şahsiyetlerin kaderi ile oynayıp, bu şahsiyetlerin yaşıyor veya yaşıyor olmamaları meçhuldür, bu Kürt yurtseverlerin kaderleri hakkında haber ve bilgi yok.

PKK, bu olumsuz ve Kürt halkının çıkarlarına zarar getirecek saldırılarına son vermelidir. Bütün Kürdistanlı yurtseverlerine sesleniyorum; Kürtlere karşı zedeleyici her çeşit eylemlere karşı olmalı ve Anti Kürt tutumlarına karşı sessiz kalmamalıdır.

Egemen ve işgalci devletlerin hizmetinde çalışan ve satılmış, kiralık Pion militanları olarak Kürtlerin bütün kazanımlarına karşı geliyorlar. Şengal’de dalgalanan Kürdistan Bayraklarını kaldırıp Arap-Bağdat Bayrağını dikmişlerdir.

Rojava’da NEWROZ kutlamalarını yasaklamış ve NEWROZ’u kutlayanı da tutuklayıp işkence altına almışlardır. PKK ve yandaşlarına karşı duyarlı olmalarına çağrım var, duyarlı olunuz.

PKK, adı (Partiya karkırın Kurdistan) Kürt adı verilmiş, ama bir Kürt örgütü değil, Kürt adı altında kiralık bir kirli Örgüttür. Lanse ediniz, yazınız, birçok açıklamaları da belgelerle yüzüne vurunuz, yalnızlaştırınız.

PKK+KCK’ ya çağrım; imana gelin, hainlik huyunuzdan vaaz geçin, yarın pişman olacak sizlersiniz. Kandil’deki yaşlı kadroların ömrü kısaldı. Kandil kadroların dışında diğer kadrolar yapısal olarak ‘’SUNİ’’dır. Kürdistani yapısal tarafları olmadığı için, mantıksal iradeleri sade değil. Fikir özgürlülükte, örgüt içinde özgür değiller. Tekçilikte muhafazakârdır. İrade sahipleri değillerdir, başkaların iradeleri hâkimdir. Bu sebeplerden dolayı, PKK+KCK kendine yeniden çekidüzen vermeli ve kiracılık ve Pion Örgütlülükten vaaz geçmeliler.

PKK+KCK, bütün kötü alışkanlıklarını bırakıp, Kürdistani bir Örgüte dönüşmelidir. Yok, ille ve ille kullanılan bir araç olarak ve kiracılık Örgütlülükten vaaz geçmiyoruz derse, derseniz, PKK, mutlaka Kürdistan topraklarından süpürülüp çıkartılmalıdır.

Kürt Halkını duyarlılığa ve duyarlı olmaya çağırıyorum, lütfen duyarlı olunuz…

Bu sadece PKK-KCK’lar için geçerli olmamalı. Kürtlerin çıkarlarını zedeleyen ve ters düşen hangi örgüt olursa olsun, mutlaka karşı gelmeli ve yüzünde çekinmeden söylenmelidir.

Kiralık Örgütlere ihtiyacımız yok...
Sevgi ve Saygılarımla

Kutbettin Özer
Uluslararası Gazeteci ve Yazar.
KutbettinO@t-online.de

Ek.Tarihi Sat Apr 22, 2017 10:00 am Gön: Oezer

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu değiliz.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Köşe Yazıları
· Haber gönderen Oezer


En çok okunan haber: Köşe Yazıları:


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4.5
Toplam Oy: 2


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution