Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   İbrahîm Güçlü:Analîzek di derbarê neteweya kurd û meha Adarê de (2)   KOMKAR BERLIN / PRESSEERKLÄRUNG:NEWROZ 2019 – Für ein menschenwürdiges Leben in   Dr. Sosyolog, İsmail Beşikçi:Başur’da Siyaset   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (11) BÎJI KURDISTAN   Zeynel Abidin Han:Zeradeşt: ''Bajarê ku li dilsozên xwe zulim dike, hildiweşe   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Kutbettin Özer:DOST, DOSTLUK, SİSTEM ve GÜVEN-LİK   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   GÜNCEL ON (10) TANE HABER, YAŞASIN KÜRDİSTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

 
Köşe Yazıları
Kutbettin Özer Her yıl siyaset manevrasını yapan,-21.02.2017

Sevgili Bayramcığım, Sayın Selim Çürükkaya'nın açıklaması çok açıktır 'Rojhat hakkında bildiklerinizi açıklayın' çağrısıdır. Sevgili Bayram Rojhat hakkında susma payını kullanarak beni hedef almış..

Sevgili Bayram Ayaz adında değil, iyi tanıdığım ‘’Siyasi Ortağım+Kader yoldaşım’’ güya bir siyasetçi ve sanki beni hiç tanımıyormuş gibi cümlesini yazıp tamamlamış. Senin deyiminle doğrudur, bendeniz Gariban ve zavallıyım. Yalanı bilmem, hileliği bilmem, sahtekârlığı bilmem, dolandırıcılığı bilmem, para yemesini de hiç bilmem. İyi ki zavallı ve garibanmışım. Bu açıklanmanla SEN kendini ele verdin…

Bayram, sana para aldın, yedin diye yazmadım. Kim parayı aldı ve kimler parayı yedi yakinen sen bir ‘’Bayram Ayaz’’ olarak daha iyi bilirsin diye yazdım. Rojhat’ı en iyi tanıyanlardansın. Rojhat’ın pisliklerini deşifre eden ‘’SEN’’ olmalısın. Av. Rıdvan’ın yazısını bir daha oku. Arkadaşı kutluyorum.

Bana hiç acıma, ben dimdik ve dürüst ve duruşumla ayaktayım. Sen kendine ne kadar eminsen, ben de kendimden daha çok, eminim.

Yeri geldiğinde sorumluluk hissediyorsun, yeri geldiğinde susma hakkını kullanıyorsun. Hayır, bu böyle olmaz. Kürt halkının çıkarlarına herkim ki ters düşüyorsa, susma hakkını kullanarak değil, acımasızca üzerine yürümelisin. Bendeniz hakkımda olan her çeşit eleştiriye hazırım. Zaten hergün de okurlarıma zaman yer ayırarak cevap veriyorum. İftira atmadan, belgeli yanıtım oluyor.

Sonra ben muhatabın değilmişim, vay bey sen neymişsin ya. Kulun ve yaverin olanlar mı muhatabın olacak? Benim seninle ve senin de benimle muhatap olma ihtiyacımız yok, pardon bazı hallerde muhatabız.

Bendeniz, PDK-Bakur, Yurtdışı Avrupa sorumlusu iken, benimle her tarafa gidiyordun, benim bulunduğum bütün toplantılara katılıyordun. Değil mi? Bu sürelerde muhataptın, gece yarısı telefon görüşlerimizde fikir beyanemelerinde birbirimize aktarırken muhataptın, değil mi? Sevgili Bayramcığım, SEN ne kadar çabuk büyüdün, ne kadar burnun havalarda yeri görmeden semalarda uçuyorsun? Sahi neden bu kadar unutkan oldun? Onurlu, gururlu, dürüst, çağdaş medeni bir aydın herkesin muhatabıdır ve olmalıdır. Bu özellikler sende yok, kendini bir daha kontrolden geçir.

Bu paracıkları alan ve harcamaları yapanları sen daha en iyisini bilmiyor muydun? Olabilir de SEN kuruş yemeyebilirsin, ama kimin yediğini iyi bilirsin, değimli? Neden haykırmadın, neden karşı gelmedin, neden susma hakkını kullandın? Daha sonra Av. Rıdvan’ın çıkardığı tespitleri sen de biliyordun değil mi? Parti adına ihalelere girdiğini de biliyordun değil mi? Neden sustun? Yoksa Rojhat’ın Sn. M. Selim Çürükkaya’ya hakaret yağdırdığı terbiyesizliğini, sana da aynısın yapacağından korktun? Gerektği yerde kendi siyasetin uğrunda bir insanı istediğin zaman satıyor ve hiçe sayıyorsun. Kürdistan Ülkesi adına sorumluluk böyle değil sevgili Bayram. Her yerde dik durmalısın, dürüst olmalısın, kimselere yağ çekmeden, boyun eğmeden. İşte aslında Zavallı ve siyaset Garibanı ta kendi olan sensin. Benimle ilgili açıklamanı, kendi özelliğini tarifediyorsun.

Birileri, bazılarını itibarsızlaştırmak için “tetikçi” kullanmaya başladı, diyorsun. Madem şüphelerin varsa neden adını yazmıyorsun? Elbette bu kaygı vericidir. Rojhat’ı en iyi tanıyan sensin. Neden Rojhat’ı mahkemeye vermiyorsun? Rojhat’a neden yazıp itirazlarda bulunmuyorsun? Rojhat hakkında Sn. M. Selim Çürükkaya’ya hakaret yağdıran, ’la ilgili bir şeyler yazmıyorsun? Nedenini açıklar mısısın?

Av. Rıdvan, Rojhat hakkındaki bütün kirliliklerini çıplaklığıyla sergilemiş, neden susma hakkını kullanıyorsun? Kürdistan-i sorumluluğun bu mudur? Sn. Neçirvan Barzani, Rojhat’a para verdiğinde nasıl vermiş ve nasıl güvenerek vermiş? Bir Meclis üyesi olarak sorumluluğunu ne kadar yerine getirdin? Parti adına bir yerden para almak için sadece bir kişi sorumlu yoksa en az üç kişi mi olmalı?

Gerçekler yazıldığında kişi, (K. ֒ri) muhatap almaya korkuyorsun, çünkü senin yüzün yanımda yok. Seni birisi eleştirdiğinde sabırsız ve tahammül edemediğin gibi hakkındaki eleştirileri de kabul etmiyorsun. Kürtlere o kadar hakaretler var ve haksızlılıklar oluyor, neden çok kere sessiz kalıyorsun? Senin siyaset güttüğün Kürt yurtseverliğin bu mudur? Siyasi sorumluğun bu ise, doğrusu çok yazık.

Sn Mehmet Sait Çiçeğin yazdığı sorulara neden yanıtsız kalıyorsun, yoksa yazdıkları sence gerçek payı yok mudur?

Şimdi de, R.T. Erdğan’dan bir umut bekler gibi tavrın mı var, neymiş bu tavrın, nedir bu umutların, umutlarınız? Senin şahsi siyasi kompleksine ve cümlelerinle manevra yaptığın muhataplığı ciddiye almıyorum. El-âlem beni ve seni de çok tanırlar.

Umut ederim kırıcı yazmadım. Bende sadece gerçekler yazılır, konuşulur, Çünkü ben senin gibi her gün fikir değişmiyorum.

Sevgili bayram, sen insanları bir araya topladığında, mutlağa bulunmak isterim. Benim de demediklerim, dediklerim var.
Sevgilerimle, Sevili Bayramcığım.
Kutbettin Özer

***

BİR “GARİBAN”IN ZAVALLILIĞI -21.02.2017
BAYRAM AYAZ

Kutbettin Özer adında bir gariban, dün benim adımı da yazarak milyon dolarlık bir sahtekârlıktan söz etmiş. O’na acıyorum!

Son birkaç günlük tartışmaları izlediğimde, iğrenç bir gelişmeye de tanık oluyoruz. Kürd hareketinde bir soysuzluk daha ortaya çıktı, maalesef. Birileri, bazılarını itibarsızlaştırmak için “tetikçi” kullanmaya başladı. Bu durum kaygı vericidir. Gerekliyse, kim ne söyleyecekse, kendi adıyla kamuoyunun önüne çıksın söylesin. Gerekli hale gelirse, ben bir süre sonra öyle yapacağım.

Bizzat bazı insanları adla açıklama yapmaya davet edeceğim.

Yine Sayın Mehmet Selim Çürükkaya, bir konuda haklı bir tepki gösterirken, ne yazık ki bu konu rayından çıkarılarak gelişi güzel bir itibarsızlaştırma platformuna dönüştürüldü. Bu da bizzat şehid Dr. Said’in anısına ve Çürükkaya ailesine de zarar vermeye başladığı endişesini taşıyorum. Tercih elbet kendisinindir.

Bu kaygılarımın eşliğinde dün akşamdan beri bu olayla ilgili cevap verip vermeme konusunda düşünüyor, dostlarıma danışıyorum. Böyle bir pespayeliği ciddiye almak, cevap vermek zorunda kalmak doğrusu zoruma gidiyor.

Yine de kısaca yurtsever kamuoyunu, tüm vicdanlı dürüst insanlarımızı bilgilendirmeyi ahlaki görev biliyorum.

Benim cevabım yukarıda adı geçen kişiye (K֒ye) değildir. Bu düzeysizlik ve bahtsızlıktan sonra hangi incileri dizip, hangi herzeleri ortalığa serperse serpsin muhatabım da değildir.

Kısa Açıklamam:
Yurtsever Kamuoyuna!

1992 Yılından bu yana KDP-Bakur saflarında halkımızın mücadelesine gücüm oranında hizmet ediyorum.

Sadece son birkaç yılda değil, bütün bu 25 yılda, (hatta 42 yıllık aktif örgütlü siyasi yaşamım boyunca) ne KDP-Bakur’un ne başka örgütün değil bir milyon doları, bir dolarına bile tenezzül etmiş değilim. Tam tersine gücüm elverdikçe örgütsel mücadelede masraflarımı büyük oranda kendim karşılamış, zaman zaman da mali katkıda bulunmuşum.

Yine hiçbir dönemde ve hiçbir yere ne bir proje sunmuşum, ne de bu tür bir faaliyet için herhangi bir yerden para almışım.

2004–2006 Yılında 96 hafta boyunca aralıksız Peyama Kurd haftalık gazetesinin yayın faaliyetine katıldım. Gazetenin kamuoyunda bilinen iki sahibinden biriydim.

Ancak resmi düzeyde sahibi değildim. Gazetenin yazarı ve yayın politikası sorumlusuydum. Gazetenin mali konularıyla Rojhat Amedi ilgileniyordu. Gazete zamanımın önemli bölümünü alıyordu. Masraflarımı da kendim karşılıyordum. Gazeteden bir mark bile almış değilim. Aksine gazeteye kaynak yaratmak için bizzat uğraştım, borçlandım. Borcun bir bölümü bugüne kadar hala ödenmiş değildir. O dönem, Rojhat Amedi’yle aramızda sorun yoktu.

Kendisine çokta güveniyordum. Zaman zaman gazetenin mali durumu üzerine sohbetlerimiz olmuştu. Mali destek ve kaynak konusunda kendisi bu olanağı sağlamıştı. Kendisinin Peyama Kurd haftalık gazetesine sunduğu sermaye, bana söylediği rakam 350 bin dolardı. Bu rakam gazetenin sabit giderleriyle karşılaştırıldığında, diyebilirim ki sabit giderlerini karşılayacak bir rakam değildi. Zaten sonuçta gazete borçlandı, önce yayınına ara verdi, sonra da tamamen kapandı. Gazetenin mali sorunlarıyla ilgili o dönemlerde ikili, bazen üçlü ve çok taraflı sohbetlerimiz olmuştu.

Ancak ben bugüne kadar bile gazetenin gelir ve giderlerinden belgeli olarak haberdar değilim. Elimde herhangi bir belge de yoktur. Daha sonraları kendisinden bu konuyla ilgili yurtsever kamuoyunu ikna edecek şeffaf bilgi ve belgeler sunma talebinde bulundum. Ancak tatmin edici bir karşılık vermedi. „Bana güvenmiyor musunuz?“diye bize serzenişte bulunuyordu. Gerçekler neyse buyrun kendisi açıklasın. Bu vesileyle burada kamuoyuna açık olarak kendisine, benim kefili olduğum borçları ödeme çağrısı da yapıyorum

Tüm dürüst ve vicdanlı insanlarımızın bilgisine ve takdirine saygıyla sunuyorum.

Bayram Ayaz
19.02.2017

SAYIN Mehmet Selim Cürükkaya'ya TESEKKÜR EDIYORUM -21.02.2017
Bayram Ayaz

SAYIN Mehmet Selim Cürükkaya'ya, dogal bir cevap hakki olmakla birlikte yine de kamuoyuna açıklamamı yayınladığı için teşekkür ederim. Kürd yurtsever hareketinde kaide, kural ve düzey olmalıdır. Biz hakli bir davanın hizmetkârlarıyız. Davamızın hakliliği ve önemiyle uyumlu bir düzeyimiz olmalıdır .

Açıklamamı tüm dürüst insanlarımızın bilgisine ve takdirine sunuyorum. Bu konuyla ilgili yapılacak her türlü yapıcı eleştiri ve öneriler için şimdiden teşekkür ederim. Olumlu eleştiri ve uyarılar beni, bizleri, hepimizi yanlışlardan korur, KDV’ye ve tüm milli harekete güç katar. Bizi pisliklerin zararlarından korur.
Saygilarimla
Bayram Ayaz

Mehmet Sait Çiçek–21.02.2017-21.02.2017
Bayram Ayaz

Sayın Selim Çürükkaya'nın açıklaması çok açıktır 'rojhat hakkında bildiklerinizi açıklayın' çağrısıdır.Ben bildiklerimi yazıyorum ve yazmaya devam edeceğim.

Bunun yanında bana sorulan tüm sorulara cevap veriyorum, tıpkı şimdi size vermekte olduğum cevap gibi.

Benim söylediklerim veya söylemediklerim beni bağlar.

Sayın Bayram Ayaz diyor ki, '10. Kongreden önce nasıl mücadele verdiğimi herkes bilir.' Peki, sormazlar mı, sen niye 10. Ve 11 kongre kararlarını tanımayarak bu unsurla Kürd halkının başına Yeni çoraplar örecek ve yeni handikaplar yaratacak olan Sahte PDK kurma projesi içinde yer alıyorsun?

'Benim siyasi sorumluluğum var.' diyorsun.
Bumudur senin siyasi sorumluluğun?

Yazıklar olsun size !..

'Parti toplantısını bekliyorum' dediğin sen o satırları yazmadan bir gün önce Bu unsur ile toplantı yapıp bu çirkef projenin hayat bulması için sondan ikinci kararı aldılar bile!.. Kürdistan halkına karşı sorumluluğun bumudur?

Hepimizin siyasi sorumluluğu var.
Kürdistan halkına karşı siyasi sorumluluğumuz olduğu için bu açıklamaları yapıyoruz.

Sayın Ayaz kapalı kapılar ardında arkadaşlarımıza "bu ihanet projesidir" diyeceksin, konuşmak içinde Rojhat’ın da içinde olduğu Sahte KDP kurmaya çalışanlardan talimat gelmeyi bekleyeceksin!

Pes doğrusu!

Kimle nereye düştüğüne dikkat et! Barzani ve Kürdistan ile ilgili hassasiyetinize gelince; hiç kimse merak etmesin, Serok Barzani ve çalışma arkadaşları asla bu projenin bir parçası olmayacaklardır. Bunu adım gibi biliyorum.

Konuşmasan konuşma. Bu senin bileceğin bir şey olmalı! .
Mehmet Sait Çiçek

Ek.Tarihi Tue Feb 21, 2017 10:00 am Gön: Oezer

İlgili Konular

Köşe Yazıları

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu değiliz.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Köşe Yazıları
· Haber gönderen Oezer


En çok okunan haber: Köşe Yazıları:


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution