Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İsmail Beşikci:Helsinki’de Sosyal Forum   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Nizamettin Taş: Kürtlerin stratejik şansı var   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Îbrahîm GUÇLU:Ma pêwendiya Kurdistanê û Dewleta Tirk dibe stratejîk?   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Dr.İsmail Beşikci:Teknoloji, Bilim, Eğitim   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (12) BÎJI KURDISTAN   Amberin Zaman:Türkiye, DSG ve Öcalan ile görüştü
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

 
Dünya

Kutbettin Özer:Dr. Said Çürükkaya unutulmayacak !!!-02.11.2016
Kahraman Peşmerge Komutanı Dr.Said Çürükkaya bütün gençlik yıllarını Kürdistan'ın bağımsızlık mücadelesini verdi.

Türkiye'de Tıp Fakültesini okuduğunda Tıp'ın üçüncü sınıfında idi Dağlara sığınarak PKK saflarına girdi ve korkmadan eğitim gördü ve Askeri Eğitimci oldu.

*** Yıllardan sonra Güney Kürdistan'da Peşmerge Düzenli Ordu'da yer aldı ve DAİŞ'lere karşı göz kırpmadan cesur bir şekilde çarpıştı. Şengal'i DAİŞ'lerden kurtarmak için de en önde Peşmerge’lerin Komutanı olarak, DAİŞ'leri Kürdistan Coğrafyasından temizledi.

***

*** En son Musul Müdahalesi başladı.

***

*** Dr. Said Almanya'da iken Peşmerge’leri yalnız bırakmamak için, süratle Güney Kürdistan'a gitti ve DAİŞ'lerin döşediği Mayınleri temizlemek için görevi üzerine aldı.

*** DAİŞ'lerin kurduğu bir tuzak ile ağır yaralandı ve ağır yara almasından sonra aramızdan ayrıldı ve Şehit olarak, Şehit olan Kürdistanlı Şehitlere ebediyen gitti.

*** Keşke her Kürt evladı Dr. Said kadar cesur ve kahraman olabilseydi. Yaşasın Peşmerge Komutanı Dr. Said Çürükkaya, yaşasın Kürdistanlı şehitlerimiz. Allah rahmet ve mekanı cennet eyleye.

*** Şehitlerimiz Ölümsüzdür. Dr. Said Çürükkaya'ın Ailesine ve sevdik dostlarının, Tüm Kürdistanlıların başı sağ olsun.

*** Kutbettin özer

***

***

*** Evet, Kürt olmak kâfi gelmiyor,

***

*** Evet, Kürt olmak kâfi gelmiyor, siyasetin detayına girmek lazım. Kuzey Kürdistan'da kurulan (Sözüm ona kendisine Kürt partisiyim diyenlere) partiler, acaba Kürt siyasi partiler mi ve Kürt halkına hizmet ediyorlar mı?

*** Hizmet ediyorlarsa, hangi Anayasadan sansür edilerek geçmiştir? T.C. Anayasasından onaylanan partiler Kürt partileri midir, değil midir?

*** Bu partilerden bir tanesi, Misak-i Milli sınırları dâhilinde Kürtleri temsilden herhangi bir yerde Kürtleri temsil ediyorlar mı? Bence hayır...

*** Öyle ise bu konu tartışılmalıdır.

*** Kendi özünde olmayana sahip çıkmak ve görünmek en büyük aptallıktır. Herkes kendi siyasetine kontrolden geçirsin...

***

*** Kardeşimiz Dr. Said'e Allahtan Şifalar diliyorum
***

*** Değerli Dr. Said Çürükkaya'nın ağır yaralanmasına üzüldüm. Şengal İŞİD'lere karşı kahramanca savaştığını herkes gördü ve haberleri okudu.

*** Bu son tarihte Peşmergelerin Musul'a çıkartılmasında da Sevgili Dr. Said istekli savaşa katıldı. İŞID'lerin kahpece kurduğu mayın tuzağına denk geldi ve ağır yaralandı.

*** Bütün umutlarımla tekrar Dr. saidi'in aramıza katılmasını yürekten isteğim ve isteğimizdir. Başta Kardeşim Selim Çürükkaya, Ailesine ve dostalarına Allahtan şifalar dilerim.

*** Kutbettin Özer

Selim Çürükkaya / Kahraman'ıma Ulaşmak İçin Uğraşıyorum -02.11.2016

Değerli arkadaşlar, kardeşim Dr. Sait in kalbi bu gece durdu. Yaralanmadan bir gün önce facebook üzerinden bana "abi Kürdistan için tarihi günler yaşanıyor, sende gel" dedi. Hazırlanacaktım. Acı haber geldi. İşid in hain mayını patladı, dr. Sait ağır yaralandı.

Önce büyük bir şaşkınlık geçirdim ellerim ayaklarım birbirine dolandı. Sanki mayın benim yakınımda patladı, gözlerim karardı, vücudum sarsıldı, içim titredi. Hıçkırarak ağladım, bu uzun sürmedi kendime geldiğimde onu nasıl tedavi edebilir yaşamını nasıl kurtarabilirim diye düşündüm.

30 Ekim 2016 Pazar 21:17Bu haber 756 kez okundu Arkadaşlarım dostlarım tek tek gözlerimin önünden geçti.

Tedavi için ya Almanya"ya Amerika'ya nasıl götürtürüm diye düşündüm telefonlara sarıldım. Sağolsunlar dostlarımız harekete geçti, Almanya"ya getirileceği imkanı kısa sürede netleşti.

Ama hangi hastahaneye? Yaptığım araştırmada en iyi hastahanenin Koblenz"de ki askeri hastahane olduğunu söylediler.

Bu sorunda çözülünce ambulans bir uçak Almanya dan Erbil"e doğru havalandı.

Aklım Dr.Sait in en kısa zamanda getirileceğini söylüyordu, duygularım bana Erbil'e git diyordu. Dayanamadım, akrabam Musa ile Berlin"e doğru yola çıktım,

Berlin'de Erbil' e varan Alman doktorların Saiti"n durumunun yolculuğa elverişli olmadığını söylediklerini öğrendim.

Buradan uçağa binerek erbil hava alanında indik bir arkadaşıma telefon açtım. Arkadaşım ambulans uçağının içinde olduğunu ve uçağın uçuşa hazırlandığını söyledi.

1991 tarihinde 11 Yıllık cezaevi yaşamımdan sonra tahliye olmuş Bekaa vadisine gitmiştim, oraya varmadan bir kaç gün önce o ayrılmıştı. 24 yıl sonra yine ben gelmiş, o gitmişti. şimdi o yaşamını yitirmiş

Koblenz askeri hastahanesinde yatıyor, ben ise uçaksızlıktan Erbil'de acı çekiyorum.

Ve bu gece uçak hızıyla kahramanıma ulaşmak için uğraşıyorum.

***

***
Dr. Said Çürükkaya:HEPİNİZ KORKAKSINIZ! -02.11.2016

Genelde Kuzey Kürdistan'lı (Türkiye) Kürt arkadaşlarla konuşurken "Barzani, neden Türkiye'nin Cizre , Sur , Silopi, Nusaybin'deki yıkımlara sesiz" diye sorarlar.

Geçenlerde Duhok'lu yazar kek Dilşad Derkari, Barzani'nin Türkiye ziyareti sırasında HDP heyeti ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını yazdı. Bilindiği gibi bu toplantıda Leyla Zana, sayın Barzani'nin sağında, Figen Yüksekdağ solunda oturuyordu.

"Bu toplantıdan önce Barzani, oprasyon düzenlemeye kararlı olan Türkiye yetkililerinden operasyonu hiç olmasa bir süre ertelemelerini bu süre içinde belki diyalog ile hendeklerin kapatılabileceği yönünde bir ricada bulundu.

Türk Devleti yetkilileri de bu operasyonları bir süreliğine ertelemişti. Barzani toplantıda HDP heyetine, 'Bölgede yaşanacak bir savaşın en çok Kürtlere zarar vereceğini; hendek ka

zmanın, çoluk çocuğun içine bomba yerleştirmenin mantığını anlamadığını' söylemiş.

Barzani, 'Yarın Kürt çocuklarının cesetlerini sokaklarda görmek istemiyoruz' demiş.

Bunları da özellikle sağında oturan Leyla Zana'ya bakarak belirtmiş.

Konuşması biter bitmez solunda oturan Yüksekdağ söze başlayıp 'Önerileriniz için teşekkür ederiz. Yalnız bunlar bizim iç işlerimizdir. Halkın devletle de bir sorunu yoktur, sorun AKP ve Saray'dır. AKP istifa edene kadar sokaklarda direnmeye devam edeceğiz. Bu sorun Türkiye halklarının iç meselesidir, dışarıdan müdahale etmenizi kabul etmeyiz' deyıp ve sözü bitirmiş. Başkan Barzani, ayağa kalktığı vakit Zana'nın elini sıkarken 'Tarihinden ders çıkarmayan tek halk Kürtler'dir' deyip

çıkmış."

Ey Barzani ye küfür etmeyi , Kürtlük zannedenler!

Sizler yüzyıldır Ailesi Kürtlük mücadelesi içinde olan, hayatını Peşmerge olarak geçiren, 72 yaşında iken bile geceleri cephede olan, İŞİD ile savaşı bizzat çatışma içinde yöneten bir insana küfür ederken Kürtlüğünüzle gurur duyuyorsunuz ama ailece MHP'li olan, Kürt düşmanı, birini verdiğiniz emeğin değerlerin partisi olarak adlandırdığınız kendi partinizin başına geçmesini de alkışlıyorsunuz. Sizin seçtiğiniz biri (Bunu Figen Yüksekdağ'ı HDP Eş Başkan'ı olarak kabul edenler için söylüyorum) Barzani'ye

sen Türkiye'nin iç içlerine karışma deyip posta koyacak, sizlere neden Barzani kuzey için sesini çıkarmıyor diye küfür edeceksiniz.

Eğer o kadar yurtsever iseniz ve birazcık dürüstlük varsa Figen Hanıma bir küçücük eleştiri yapın. A

ma hepiniz korkaksınız ve adınız gibi biliyorsunuz ki tüm şehirleri Türkiye yıktı ama buna yol açan, ısrarla "Sarayın hakimiyeti yıkıyoruz" diye gençler direniş adı altında ölüme gönderme kararları çıkartan Figen Yüksekdağ dır.

Bile bile 7 bin genci ölüme gönderen bu "Asena" hala sizin göz bebeğiniz ise, sizin Kürtlüğünüzde bir sorun vardır.

Hani yıllarca ulus devlet dönemi bitti diyordunuz ya, İngiliz halkı bile AB den ayrılmayı kabul etti. B

azıları "Biz Kürdistan devleti fikrini tarihin çöp sepetine attık" deyince yine alkışlıyorsunuz.

Önce sadece bir dakika düşünelim "Acaba bizim savunduğumuz Kürtlük nasıl bir şey?". Bir göz önüne getirin!

Nasıl bir Kürt olduğunuzu kendiniz görürsünüz. Yeterki biraz durun ve düşünün!

Şu anda özellikle kuzey Kürdistan da eğer Kürtlerin devletleşmesine karşı isen ve Barzani'ye de düşmansan en iyi Kürt sensin. İşte çarpık Kürt budur! Geçmişte bunun liderliğini Doğu Perinçek ile Yalçın Küçük'ler yaparken, bugün de zamanın

şartlarına uygun olarak Figen Yüksekdağ ekibi yapıyor. Ders alınmazsa eğer, yarın da Kürtlerin değişen psikolojisine göre yeni birileri getirilir...

Başka lafa gerek yoktur. Sizlere Hayırlı uğurlu olsun.

Sait Çürükkaya
24.06.2016

Aziz Veysi'den Şehit S. Çürükkaya Mesajı -02.11.2016

Peşmerge Güçleri Zerevani Kuvvetleri (Özel Kuvvetler) Komutanı Tümgeneral Aziz Veysi, Pazar gecesi şehit düşen peşmerge komutanı Şehit Sait Çürükkaya (Doktor Süleyman) için başsağlığı mesaji yayımladı.

31 Ekim 2016 Pazartesi 22:46Bu haber 300 kez okundu Yiğit Kürd Komutanı Sait Çürükkaya için!

Çok sürmeyen ömrüne, ölümsüzlere nasip olabilecek sonsuzlukta savaşçı bir hayat sığdıran Dr. Süleyman, Sait Çürükkaya, 30 Ekim sabahı şehitler kervanına katıldı.

Sait Çürükkaya, şerefli her Kürdün ülkesiyle, toprağıyla ve milletiyle ilişkisinin en mükemmel örneğini sergiledi. Kürd ulusu ve toprağını canı pahasına her zaman zafer kazanarak savundu. Dünyanın tanık olduğu en vahşi düşman karşısında bir an bile gözünü kırpmadan savaştı.

Kürdistan bayrağını layık olduğu gururla gönüllü olarak taşıdı ve onu asla yere düşürmeden, yeni nesil Kürd Peşmergelerine devretti.

Sait'in ve Kürdistan Peşmergelerinin kahramanca çarpıştıkları bu savaş, Kürd milletinin nihai zaferiyle sona erdiği gün, zafer şenliğinde Sait Çürükkaya (Doktor Süleyman) bir bayrak olarak yer alacaktır.

Kürdistan halkının ve değerli ailesinin başı sağolsun! Yaşasın Kürd ve Kürdistan!...''
kurdistan akruel.

Ek.Tarihi Wed Nov 02, 2016 10:00 am Gön: Oezer

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu değiliz.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Dünya
· Haber gönderen Oezer


En çok okunan haber: Dünya:


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution