Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İbrahim Güçlü:ANALÎZEK DI DERBARÊ NETEWEYA KURD Û MEHA ADARÊ DE (1)-   Yavuz Binbay:YENİZELLENDA’DA İKİ CAMİYE YAPILAN BARBAR TERÖRİST SALDIRIYI KINIYO   Dr. Zerdeşt Haco:Vexwendnameya Inisyetîva Zimanê Kurdî li Bremenê   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Selahattin Çelik:IŞİD'i anladık mı?-   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Çoli Fayık:Şiizmin selefizmi
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

 
Eğitim
Xwendekarên zurichê şehadetname sitend -09.07.2013

Xwendekarên dibistana kurdî yên li zurichê şehadetname yên sala perwerdeya 2012-2013an sitend. Di merasîma dayîna şehadetnameyan de rêvebertiya Komeleya Hîndekariya Kurdî û malbatên xwendekaran jî amade bûn.

Sîh û sê xwendekarên wekî sê polan perwerdeya zimanê dayikê dibînin, bi mebesta hatina betlaneya havînî şehadetnameyên xwe ji destê mamoste hesen huseyîn denîz girt.

Komeleya Hîndekariya Kurdî ya xebatên perwerdeya zimanê dayikê li zurichê dimeşîne, bi mebesta vê rojê diyar kir ku ew di nava hewildana fermîkirina zimanê kurdî de ne û di xebatên ji bo fermîkirinê de heta astekê encam girtine. Di sala perwerdehiyê ya 2013-2014an de bi vê sedemê bi awayekî profesyonekl û berfireh wê xebatên zimanê kurdî werin meşandin. Hem li komeleyê hem jî li dibistanên Swîsreyî wê ders werin dayîn û yên dixwazin zarokên wan tev li perwerdeya zimanê dayikê bibe, divê herî dawî heta 18ê Tebaxê qeyda xwe li ser E-maila: hhd@hotmail.ch çêbikin.

Ji bo zarokên kurd baştirîn perwerdeya zimanê dayikê bibînin, di dema betlanê de wê ji wana re amadekariyên wekî mufredat, pirtûk, û rêk û rêbazên modern bên pêşdebirin û bi van amadekariyan wê zarok karibin di asta perwerdehiya ewropa da, sûdê ji dibistana kurdî bigrin û her wiha ji ber ku zimanê kurdî wê were fermîkirin, fêrbûna zimanê dayikê wê alîkariyeke erênî bide ser deqên dersên xwendekaran û bêhtir bike ku di dibistana xwe de serkevtî bin.

Dibistana kurdî piştî betlaneya havînî wê di roja 25ê Tebaxê de car din vebe û dest bi sala perwerdehiyê ya 2013- 2014an bike.

Kürtçe Okulu öğrencileri karnelerini aldılar

İswiçrenin zurıich kentinde okuyan , 33 Kürtçe okulu öğrencisi 4-6 yaş grubu ve 7-12 yaş grubu arası üç sınıf biçiminde kürtçe dil eğitimi gören öğrenciler yaz tatili nedeniyle 2012-2013 öğretim yılını başarıyla tamamlayıp karnelerini Kürtçe Eğitim yönetiminin ve ailelerin de katıldığı bir törenle öğretmen Hesen huseyin Deniz’in elinden aldılar. Heyecan ve coşku içinde geçen törenin ardından aileler ve çocuklar birlikte eğlendiler.

2013-2014 Yeni öğretim yılı 25 Ağustos’ta başlayacak ve yeni kayıtlar da 18 Ağustos günü Hohlstrasse 405 numarada yapılacak. İsteyenler hhd@hotmail.ch üzerinden E-Mail yoluyla da kayıt yapabilecekler. Başvuru yapacak öğrenciler ön sınavdan geçirilecek ve Kürtçe konuşma, anlama yetilerine göre sınıflandırılarak eğitime , okula alınacaklar. Kürtçe öğretimi Derneği yönetimi de ailelere yaptığı açıklamada Kürtçe dilinin Zürichte resmileşmesi için tüm brokratik işlemlerin tamamlandığını, başvurularının olumlu karşılandığını ve önümüzdeki öğretim yılında İswiçre okullarında ayrılacak sıfnıflarda da eğitim verebileceklerini, bu nedenle tüm Kürtlerin bulundukları yerdeki okullara müracaat etmeleri durumunda çok sayıda okulda eğitim verebileceklerini belirttiler. Bu amaçla yeni müfredat hazırlandığını ve yaz boyu kitap, materyal hazırlıklarının yapılacağı ve eğitim öğretim yılına güçlü katılınacağını belirttiler.

Hasan Hüsyin Deniz
hasan2004deniz@googlemail.com

Ek.Tarihi Tue Jul 09, 2013 10:00 am Gön: Oezer

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu değiliz.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Eğitim
· Haber gönderen Oezer


En çok okunan haber: Eğitim:


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution