Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İbrahîm Güçlü:Analîzek di derbarê neteweya kurd û meha Adarê de (2)   KOMKAR BERLIN / PRESSEERKLÄRUNG:NEWROZ 2019 – Für ein menschenwürdiges Leben in   Dr. Sosyolog, İsmail Beşikçi:Başur’da Siyaset   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (11) BÎJI KURDISTAN   Zeynel Abidin Han:Zeradeşt: ''Bajarê ku li dilsozên xwe zulim dike, hildiweşe   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   Kutbettin Özer:DOST, DOSTLUK, SİSTEM ve GÜVEN-LİK   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   GÜNCEL ON (10) TANE HABER, YAŞASIN KÜRDİSTAN
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

 
Kurdi

Kutbettin Özer:Mavi denizde Türkler / 04.06.2010

Dayak yemeyen Türk devleti denizin ortasında kafasına bu sefer de su geçirdi. Galiba bu banyo Türk devletine yakışır oldu. Yardım malzemelerden daha çok gemi, insanları taşıdığının tablosunu gösterdi. Ben eskiden bu Siyonistlerin tutumlarını sevmiyordum, bugün de sevmiyorum. Param parça Filistin örgütleri her biri başka tabloların haritasını çizdikleri için İsrail’lere karşı mücadeleleri cılız ve zayıf kalmaktadır, tıpkı Kuzey Kürdistan örgütlerin tutumu gibi.

1948 tarihinde kurulan İsrail devleti ’’Kudüs’’ sorununu çözümsüz bıraktı. 2010 yılına kadar bırakılan iz, Filistin kemiklerini derinden sızdırarak yaralı bıraktı. Filistin’e arka çıkan Araplar insanların ölümüne seyirci kalıp sırf uçkur düşkünlüğüne bağlı kaldılar. Uzun yıllardan sonra Türk devleti İsraillerle işbirlikçi yaparak ekonomi çıkarlarını ön planda tuttu. Sonra Türk devleti Kürtlere karşı operasyonları güçlendirmek için İsrail`lerden yardım aldı ve dağ komandolarını eğitti.

Filistin halkın mücadelesini savunan Türk devleti, bir taraftan da İsraillerle sıcak temaslara girerek dostluğu devam etti. Erdoğan, ‘’Davos Paneli’’ne gitmeden önce, Türk özel sivil polis TİM’leri 14 yaşındaki çocuğun kolunu bükerek kırmıştı ve bu kol kırmada Erdoğan ve partisi sessiz kalmıştı. Bu olayın arkasında ‘’Davos Paneli’’nde Erdoğan pot kırdı ve İsrail’i ‘’çocuk katili’’ olarak ilan etti. ‘’Siz çocukları iyi öldürürsünüz’’ dedi ve salonu terk etti. Bu olaydan sonra Araplar tarafında alkış aldı ve bir çok yerlerde Erdoğan’în fotoğraf posterleri ve Türk Bayrakları taşındı. Erdoğan, Arapların tükürdüğü tükürüğü severek yaladı ve dış politikada misyon kazanmak istedi.

Bence, Ortadoğu politikasında Türk devleti geri adım atacaktır. ABD, İsrail’in karakolu ve oku yaydan çıkartıp fırlatanlardandır. Dünya politikasını elinde gezdiren ve projeleri sunan yine İsrail beyin insanlarıdır, insanlardır ki, Amerika gibi dev ülkelere projelerini sunan yine İsraillerdir. Dostluğu bozan ve tembel Arapların kahramanı ve gülü olan Erdoğan ateşi, kısa bir döneme kadar devam eder ve söner, Bir yanar volkan patlaması gibi gittiği yere kadar gider ve söner kalır. Türk devletin haykırışı da bu yanar dağlara benzeyecek.

Erdoğan, Ortadoğu’da sözde arabulucu ve barışı sağlamak için komşu ülkelerle oturup kalkıyor. Sınırların açılması ve uzun yıllara kadar komşuluk sınavını yerine getirmek için´ Kürtleri onların karşısına dikiyor ve vurun bu kimliksiz Kürtleri, vurun diyor. Gerici Arap ülkelerine iyi görünmenin arka perdesinde, Ortadoğu’ya hakimiyetini sağlamak için başını taşa vurarak ezdiriyor ve kendi dış politikasından haberi bile olmuyor… Çünkü, Türkiye’de en başta Kürt sorunu vardir ve ayrica Kozmik, Balyoz, Erken Kondu, Ergenekon gibi terör ve çete sorunları varken, İsrail gibi ülkeye karşı çıkması, Türk devletin Globalde erimesi anlamındadır. Bir zamanlar Saddam Hüseyin, Sükut uzun namlularla İsrail’i vurmuştu, sonradan ne oldu; Saddam ve rejimi tamamen ortadan silip süpürüldü. Temennim, bu akıbet, Türk devletin başına da gele.

Filistin halkına hak ve hukuku tanımayan İsrail’den daha fazla ve hatta bir kaç misli Türk devleti bin yıldır bu zulmü Kürtlere karşı dayatıyor. T.C devletin kuruluşu 1923 ve bu tarihten beri Kürtler katlediliyor. İsrail kurulmadan evvel, tam 25 yıl fazla Türk devleti Kürtleri, Filistinlerden daha fazla işkenceye çekmiştir. Aynı zamanda İsrail devleti, Filistin ulusunu-milletini tanıyor, zaman zaman Filistin liderleriyle oturup çözüm arıyordur. Ya Türk devleti ne Kürtleri tanıyor ve ne de Kürtleri muhatap alıyor.

02.06.2010 tarihinde Türk dışişleri Bakanlığı tarafından resmen davet edilen Sayın Başkan Mesud Barzani karşılarken diğer yapancı devlet adamları gibi karşılanmadı. Üstelik Başkan ile olan görüşmelerde ne Kürdistan Bayrağı ve ne de Irak devlet Bayrağı vardı, sadece Türk Bayrağı Başkan Barzani’nin oturduğu tarafta asılmıştı. Bu çizgileri göz önünde bulundurursak, Türk devletin dostluğu, menfaatin bittiği yerde, orada da düşmanlık başlar. M. Kemal Atatürk de Kürtlerin ileri gelenlerin ellerini öpe öpe dileklerini yerine getirdikten sonra, Kürtlerin ileri gelenlerin başlarını kesmeye başladı, yaktı, idam etti ve kurşuna dizdi.

Evet, İsrail yönetiminde şiddet vardır ama, Türk devleti kadar değildir.

Kürtlerin bu ‘’Mavi denizin’’ üzerinde olan olayları yerinde iyice değerlendirmeleri gerekiyor, ezbere değil. Türk devleti gün yoktur Kürdistan dağlarında insan avcılığına çıkmasın, gün yoktur insan öldürmesin, gün yoktur politikasını şiddetlendirerek Kürtleri Türkiye’nin dört bucağında şiddet eylemini gerçekleştirmesin, gün yoktur Kürtleri kendi mekanlarında kovmasın, gün yoktur Kürtleri evinden alıp faili meçhul yollarla kaybetmesin, bunların hepsi cinayet değil mi ? İnsan hakları, Kürt sorunu hiçe sayan Türk devleti, dışarıda hak ve hukuktan dem vuruyor. Bu alçakça haykırışlardan utanmadan bağıran Erdoğan nasıl olur da, başka kapılarda hak ve hukuk arasın ?

İsrail sınırlarını korumak için karadan, havadan ve denizden sınırlarını diğer ülkeler gibi korumaya çalışıyor. Kara ve deniz yoluyla, Filistin veya başka silahlı güçlere silahlar ve başka malzemeler gönderiliyor. Bence bu olayı fazla abartmadan İsrail nöbetçileri geçen araçları kontrol etmek istemişlerdir. Kontrol edilmek isteyen yüklü Gemi, yolcular tarafindan kontrol ettirilmek istemediklerinden dolayı kendilerine ihtarda bulunmuşlardır. İtaat etmeyenler ve sınır hukukunu çiğneyenler, gemi ablukaya alınmis ve normal kontrolden geçirilmek istenmiştir. Bu Mavi denizden geçen gemi ve gemi içindeki bazı insanlar, İsrail görevlileri tarafından kontrol edilmesini istemediklerinden dolayı, Kontrol edemeyen görevliler, havadan yardım istemiştir ve anlaşılmayan hatalar yüzünden olay kanla bitmiştir. Mesele bu kadar, bakalım sonuç haberleri ilerde bize ne tanık edecek...

TBMM Başkan Vekili Güldal Mumcu'nun yönettiği oturumda, Meclis'in İsrail saldırısını kınayan ortak deklarasyon; kavgacı, Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli, Erdoğan ve diğer siyasi partiler bir araya gelerek deklarasyonu birlikte kabul ediliyor. TBMM, Gazze'ye yardım götüren gemilere yönelik İsrail saldırısını deklarasyon yayımlayarak sert bir dille kınıyor. Genel Kurul'da oybirliğiyle alınan kınama kararında, İsrail'in uluslararası hukuku açıkça ihlal ettiği vurgulandı, diyor.

Kürtler, Mavi deniz-in olaylarına malzeme olmadan siyasi alanlarını Kürt halkın çıkarları için Türk devletin özde ve sözde niteliğini ortaya koymalıdır. Başkaların malzemesi olmadan da Kürdistani düşünüp Kürdistani irade perspektifinde siyasetini belirlemeli.

İsrail devleti, Filstin’lilerin bütün haklarını vermeli ve zarar verdikleri mal, mülk ve diğer kayıplara Tanzimat ödemelidir. Kudüs ve GAZZE sorunu derhal masaya oturtulmalı ve Birleşmiş Milletlerin (BM) gözleminde sorunlar çözülmelidir. Aynı haklar ölçüsünde barbar Türk devleti siyasetine son verilmeli, Türkiye’de insan hakları ve Kürt sorununu, Kürt siyasetçileri ve şahsiyetlerle muhatap olup çözüm yollarına derhal baş vurmalıdır.

Kürtler, Ortadoğu’da önemli bir konumdadır. İleriye attığı her olumlu adım Kürt halkın çıkarınadır. Kürtler iyi tohum, iyi gübreye ihtiyacı vardır, malzemelerin nerelerde ve ne zaman kullanacağı önemlidir. İsrail Ortadoğu’da ve emperyalist ülkelerde elde tutulan ve ideolojik üretkenlikte üstattır. Kısacası, Kürtler büyük devletlerle oturup kalkmalı ve onlarla politikalarını tayin etmelidirler…

T.C devleti hak ve hukuk ihlallerini göz ardı edip, gerici Arap ülkelerinde hak ve hukukun aramaları bana pek inandırıcı gelmiyor.

Sevgi ve Saygılarımla
Kutbettin ÖZER
KutbettinO@t-online.de

Ek.Tarihi Fri Jun 04, 2010 10:00 am Gön: Oezer

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu değiliz.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Kurdi
· Haber gönderen Oezer


En çok okunan haber: Kurdi:


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution