Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   İşte Rojava Yönetimi’nin Şam’a sunduğu yol haritası   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   Abdullah Reşaw:Kürtler ve Müslüman kardeşleri   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   İbrahim Güçlü:Avabûna Komara Kurdistanê ya Mehabadê Şoreşeke Siyasî Milî Ye   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   YENİ HABER, NÛÇA NÛ (10) HER BÎJI KURDİSTAN   Prof. İbrahim Ortaş:İnsanın Geçmiş Kısa Tarihi ve Yaratığı Teknoloji İle Karşı K
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

 
Köşe Yazıları

KUTBETTİN ÖZER'DEN YENİ BİR SİYASİ KİTAP

KEMALİZM ve KÜRTLER

.Bu kitaptaki yazılar takatsizlerin belini doğrultturmak için korkusuz ve tavizsiz yanlışlarını yüzlerine sergilemiş ve gerçekleri olduğu gibi dev aynada hatalarını sergilemiştir. Bu yüzden bu kitabı okuyanlar derinliğine kadar Kürdistani sorunları kavrar hale getirip, Kürdistan Ulusal sorun ayrıntılarına kolaylık sağlamıştır. Bazı kişiler tarafından inandırıcı olmazsa dahi kafayı kurcalayan bir çok detaylı teoriler, kafada soru işareti bırakacağına inanıyoruz.

Siyasi özümlemeden satranç oynayan ve boşluk bırakanların yerini dolduran Kürd politikacılardan Kutbettin Özer de yazarların arasında yer almaya çalıştı. K. Özer politik hayatında hiç bir yere yaslanmadan ve duruşundan taviz vermeden doğruları olduğu gibi kaleme almaya çalıştı. Derlemeler genellikle içinde çalıştığı siyasi hayatında teori ve pratikleri bir arada götürerek somutları soyutlayarak genleşmeleri ele aldı ve yazdı.

Geçekten Kürd yurtseverleri Kürdistani sorunlarını kavramak istiyorlarsa ayrıntılı görüş ve ideoloji farklıları çok iyi birbirlerinden ayırtmalılar. Biz Kürdler önce Kürdistani vatan ve insanlarımızın menfaatlerini ön cephede almak zorundayız. Bireylerin saltanatlarına ve kariyerlerine paydos noktasını vurgulayarak ulusal irade birliğinde evrim sürecini geliştirmeliyiz. Bu süreç içinde olgunlaşan birimlerin kitlesel oluşuma, kitleselden, toplum muhalefetine doğru Ulus-devlet kavramına kadar gelişmelere yol açmalı ve soyutlanmalıyız. .

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Bu kitapta analizler, eleştiriler eksikleriyle birlikte götürülerek güncellerin siyasi hayatını yakalamış ve orijinali olarak olduğu gibi bilimsel yazılmıştır. Kürdistan ulusal kurtuluş mücadelesinde hiç bir taviz verilmeden, kaçmadan, oportünizm tavırlara girmeden, her yanlış görüş ve teorilere karşı gelerek tavır belirtilmiştir. Kuzey Kürdistan'da Kürd politikası birileri ve bazıları tarafından sıtma hastalığına yakalatılarak 25 milyon insanları doktorsuz bırakmıştır.

Bu kitaptaki yazılar takatsizlerin belini doğrultturmak için korkusuz ve tavizsiz yanlışlarını yüzlerine sergilemiş ve gerçekleri olduğu gibi dev aynada hatalarını sergilemiştir. Bu yüzden bu kitabı okuyanlar derinliğine kadar Kürdistani sorunları kavrar hale getirip, Kürdistan Ulusal sorun ayrıntılarına kolaylık sağlamıştır. Bazı kişiler tarafından inandırıcı olmazsa dahi kafayı kurcalayan bir çok detaylı teoriler, kafada soru işareti bırakacağına inanıyoruz.

Kutbettin ÖZER

Kemalizm ve Kürtler

Birinci baskı

ISBN: 978-3-940997-11-1

HAN-GRAFİK Verlag & Werbeagentur

Berlin / Tel:0049 (0) 30-23552540

E.Mail; KutbettinO@t-online.de

Tel; 0049 / (0) 721 69 58 10

Not:

Aşağıdaki ırkçı adama Yanıtım olacak

Aziz ırkçı Türk ve diğer ırktan olana;

Bu dünya ne sana ve ne bana ve ne de başkalarına kalmaz bunu sen de biliyorsun.Biz Mezopotamya topraklarında iken siz bulunduğunuzun coğrafyanın ismini bile bilmiyordunuz. Bu bölgelerde med medeniyetini bizden, Kürtlerden öğrendiniz.. Biz Kürtler ırkçılık yapmadığımız için bu topraklarda her ırk ve her dine ve mezhebe mensup insanlar yaşayabilir diye bağımsız devlet kurmaya gerek görmedik. Günümüze geldiğimiz konum, biz Kürtlerin sayasinde ülke sahibi oldunuz, ırk, ulus , devlet-ülke sahibi oldunuz ama. çok zülm ettiniz. Biz bu barbar gidişatınızı görünce Kürdistan'ın bağımsızlığına yemin tugayları olduk. Biz ölsek yarın çocuklarımız, torunlarımız bizden daha çalışacaklarına eminim. Sonra elimdeki kimlik Türk kimliği değil, diğer Kürt kardeşlerim Türk kimliğini taşıyorlarsa zoraki dayatılan egemen Türk kimliğidir. Ki doğuşumuzdan beri Kimliğinizi hiç kabul etmedik. Kimliğinizi alın başınıza çalın. Cahil aptal, siz ne anlarsınız insanlıktan, haklardan, anlamak kavramlarından. Siz kim insanlık kim zırtoların artıkları.

Ek.Tarihi Sat May 24, 2008 10:00 am Gön: Oezer

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu değiliz.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Köşe Yazıları
· Haber gönderen Oezer


En çok okunan haber: Köşe Yazıları:


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 3.30
Toplam Oy: 206


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution