Anasayfa > Günün Haberleri > Sitene ekle > Arşiv > İletişim > Künye > Reklâm
__________________________________________________________________________________________
Güncel -
Spor - Siyaset - Ekonomi - Medya - Polemik - Dünya - Teknoloji - Sağlık –Kültür Sanat- Eğitim – Röportaj – Reklâmlar

   Üyemiz Değilseniz! Tıklayın   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   HDP seçim bildirgesini açıkladı   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (13) BÎJI KURDISTAN   Mim Yavuz Binbay:ARAP BAHARI - ARAP KATLİAMININ SONUÇLARI   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (10) BÎJI KURDISTAN   İbrahîm Güçlü:Analîzek di derbarê neteweya kurd û meha Adarê de (2)   KOMKAR BERLIN / PRESSEERKLÄRUNG:NEWROZ 2019 – Für ein menschenwürdiges Leben in   Dr. Sosyolog, İsmail Beşikçi:Başur’da Siyaset   KURDISTANA-BAKUR, NÛÇA NÛ (11) BÎJI KURDISTAN   Zeynel Abidin Han:Zeradeşt: ''Bajarê ku li dilsozên xwe zulim dike, hildiweşe
Onur Yazarımız

Konuk Yazarlar

Ana Menü
 
Ana SayfaAna Sayfa
    Ana Sayfa

    Konu Başlıkları
    Haber Gönder
    Haberler
Diğer Başlıklar
    Evo UserBlock
    Yazarlar
    Site Haritası
    Haber Arşivi
    Yönetici Notu
    Reviews
    Tavsiye Et
    NukeSentinel
    İletişim Formu
    Sorularınız
Üyeler
    Üye Bilgileri
    Üye Hesabınız
    Üye Listesi
    Üye Grupları
    Özel Mesaj
Birlikte
    Forumlar
    Destekleyenler
    Anket
    Arama
Sayfa İstatistikleri
    Top 10
    İstatistikler
Linkler
    Yararlı Programlar
    Web Siteleri

Arama
 Bağış - Reklam
Sitemizin yaşaması ve daha iyi bir içerikle yayın hayatına devam etmesi için reklam ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Lütfen Buraya Tıklayarak bizimle ilişkiye geçin... Şimdiden teşekkür ederiz....

Top 10 Links
 

Günün Haberi
 

 
Köşe Yazıları
Ahmet Kaya'dan sonra en çok değer verdiğim halk sanatçılarından biri olan Sayın Ferhat Tunç'un Dersim'de Bağımsız Aday olmak için DTP'ye baş vurması beni çok heyecanlandırmıştı.

Doğrusunu söylemek gerekirse, Sevgili Ferhat Tunç'un kesin aday olmasını çok istemiştim. Ancak, Sevgili Ferhat Tunç'un yerine değerli dostum ve meslektaşım olan Şerafettin Halis'in adaylığı parti yönetimince uygun görüldü

Sayın Halis'in adaylığı kesinleştikten sonra, ROJ TV. ekranlarında Sevgili Ferhat'ın Şerafettin Halisi desteklemek amacıyla Dersim'in merkezinde bildiriler dağıttığını görünce yine heyecanlandım. İşte yurtseverlik, işte dostluk, işte devrimcilik, işte fedakarlık, işte birliktelik böyle sağlanır.

Şerafettin Halis'in seçim kampanyası hızla devam etmektedir. Ferhat Tunç, Şerafettin Halis'e destek vermek amacıyla kendi ( www.ferhattunc.net ) sitesinde yaptığı açıklama da çok önemlidir. "Sanatçı Ferhat Tunç, Tunceli'nin Mazgirt İlçesi'nde esnaf ve köyleri gezerek 'Bin Umut' Tunceli Bağımsız Milletvekili Adayı Şerafettin Halis'e destek istedi. Tunç'a DTP PM Üyesi Alaadin Erdoğan, DTP MYK Üyesi Emir Ali Çelebi ve MASAP üyeleri eşlik etti" Bu onurlu duruşundan dolayı Sevgili Ferhat Tunç'u kutluyorum.

Henüz erken seçim veya baskın seçim ortada yokken, başta Gomanweb olmak üzere, 07 Şubat 2007 günü internet üzerinden yayın yapan bir çok web sitesinde yayınlanan "CHP Siyaseti Ve Demokrasi Güçleri" başlıklı yazımda şu tespiti yapmıştım. "Sosyal demokratların, sosyalistlerin, Alevilerin, Kürtlerin, aydınların ve emekçilerin birlikte oluşturacakları Demokratik Halk Koalisyonu ya da "Barış ve Demokrasi Cephesi" ismi altında başta Kürt ve Alevi sorunu olmak üzere, işsizlik, yoksulluk, düşünce ve ifade özgürlüğü gibi Türkiye'nin demokratikleşmesini esas alan sürekli bir birliktelik kurulabilir" Ne yazık ki, bu seçimde arzulanan "koalisyonu" ya da "cephe"yi kuramadık. Bu konuyu seçim sonrasında geniş olarak ele alıp, tartışmak gerekir. Demokrasi ve yurtseverlik anlayışım gereğince bu tartışmayı şu anda uygun bulmuyorum. Çünkü, bu saatten sonra hiç bir yararı olmayacaktır. Tam tersine zararı olacaktır.

1980'den önce çok iyi tanıdığım, ancak, 27 yıldır görmediğim, hala SHP'de politika yaptığını tahmin ettiğim, eski Yerel Yönetimler Bakanlığı'nda Genel Müdürlük yapmış, Dersimli bir bürokrat olan Sayın Bedri Demir'in "Dersimde İklim Gazetesi"'nde yayınlanan şu sözleri beni şaşırttı. ".Solun iktidar olması için boş laflar yerine hizmetin üretilmesi, işsizlik, yoksulluk gibi halkı canından bezdiren olumsuzlukların önlenmesi için sol birliktelik şarttı" Eski sol tüfekçilerden ve Dersimli olan Sayın Bedri Demir'in Kürt ve Alevi sorunundan hiç bahs etmemesi dikkat çekicidir. Dersimli Hemşehrim Sayın Bedri Demir'in Kürt ve Alevi sorunu konusundaki düşüncelerini hala merak etmekteyim. Sayın Demir'in bu konudaki düşüncelerini bir an önce açıklamasını diliyorum.

DTP,EMEP, ÖDP ve bir çok demokratik kitle örgütlerinin Şerafettin Halis'i destekleyeceklerini daha önceden kamuoyuna gerekli açıklamayı yapmışlardı. Dersim'de mevcut partilerin belirlediği adayların dışında, Şerafettin Halis, Kamer Genç, Sinan Samat, Zeynel Öztürk, Hıdır Belice, Hasan atlı, gibi bir çok kişinin bağımsız aday olduklarını görmekteyiz. Bu adaylar arasında Şerafettin Halis'in şansının çok büyük olduğu söylenmektedir. Dersim'de çıkarılacak olan 2 adet milletvekilinin Bin umut adayı Şerafettin Halis, CHP adayı Sinan Yerli Kaya ve Bağımsız aday Kamer Genç arasında kıyasıya bir mücadelenin olduğunu haber almaktayım. Şerafettin Halis'in Meclise gideceğini kesin gözüyle bakılmaktadır. Aldığım bilgilere göre, geriye kalan bir millet vekili için, CHP adayı Sinan Yerlikaya ile bağımsız aday Kamer Genç arasında bir mücadele olacağı söylenmektedir.

Dersim'de bu seçimde, başta Kürt Alevileri olmak üzere, devrimciler, sosyalistler, sosyal demokratlar, demokrat liberaller de dahil olmak üzere, tüm demokrat ve aydınların "BİN UMUT ADAYI ŞERAFETTİN HALİS'İ desteklemelerini istiyor, bu vesileyle ülkemize barışın ve demokrasinin tesis edilmesini diliyorum.

Mustafa Elveren - Emekli ÖğretmenEk.Tarihi Thu Jul 19, 2007 1:32 am Gön: Usta

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu değiliz.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Köşe Yazıları
· Haber gönderen Usta


En çok okunan haber: Köşe Yazıları:


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4.5
Toplam Oy: 2


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

Bu Site Ali Usta tarafından yapılmıştır.


>Powered by Nuke-Evolution